Armstolar, 1 par, björk, högklassiga Lindomearbeten, 1800-talets 1 hälft,_12320a_8d9672aaa5f4a98_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,_12324a_lg.jpeg
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt, _12329a_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hurtsskrivbord, mahogny med delvis läderklädd skiva, 1900-talets 2 hälft, _12330a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering60 - 700 SEK
Pedersen, Thomas för Fredericia, gungstol, vit polykarbonat på kromat underrede, "Stingray", _12337a_8d967a500c01a42_lg.jpeg
Pedersen, Thomas för Fredericia, gungstol, vit polykarbonat på kromat underrede, "Stingray",
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Panton, Verner för Fritz Hansen, snurrstolar, 1 par, vit textilklädsel på aluminiumfot, "1-2-3" serien,_12338a_8d967a753d5c0bb_lg.jpeg
Panton, Verner för Fritz Hansen, snurrstolar, 1 par, vit textilklädsel på aluminiumfot, "1-2-3" serien,
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft, _12345a_lg.jpeg
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace, _12351a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Salongsstolar, 1 par, svartlackerat trä, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,_12366a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Damarbetsbord, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,_12386a_8d967c818a30927_lg.jpeg
Damarbetsbord, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, 1 par, mahogny med intarsia, empirestil, sekelskiftet 1900, _12387a_8d967c834112c35_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, mahogny med intarsia, empirestil, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900, _12388a_8d967d5acb354c5_lg.jpeg
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut, _12390a_8d967db860d091e_lg.jpeg
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Vitrinskåp, skuret, bemålat och förgyllt trä, Indonesien, 1900-talets 2 hälft, _12391a_8d967d5d24dce26_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Soffbord med klaffar, valnöt med intarsia, _12392a_8d967d5e702a531_lg.jpeg
Soffbord med klaffar, valnöt med intarsia,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Piedestal, skuren padouk, antagligen Kina, 1900-talets 2 hälft, _12393a_8d967d5f941bd68_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 6 st, bonad bok, Danmark, 1910-20-tal, _12400a_8d967d5860bcabf_lg.jpeg
Stolar, 6 st, bonad bok, Danmark, 1910-20-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, lackerat och bronserat trä, empire, 1800-talets 1 hälft, _12401a_8d967d5990f9837_lg.jpeg
Stol, lackerat och bronserat trä, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel, _12409a_lg.jpeg
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel, _12410a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Bergèrer/öronlappsfåtöljer, 1 par, skuren och bonad björk med helstoppad grön plyschklädsel, _12425a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Öronlappsfåtölj, mahogny med brun skinnklädsel, _12438a_8d968ce2b57545d_lg.jpeg
Öronlappsfåtölj, mahogny med brun skinnklädsel,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV, _12450a_lg.jpeg
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-tal, sideboard, teak på benställning i björk, _12515a_8d96886750345a9_lg.jpeg
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-tal, sideboard, teak på benställning i björk,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-tal, sideboard, teak på benställning i björk,_12516a_8d968869040bb66_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Dragkista, ek och rotfanér, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800, _12490a_8d969fcc5b756fe_lg.jpeg
Dragkista, ek och rotfanér, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall, _12491a_8d969fdb27f410c_lg.jpeg
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _12492a_8d969fe1aa0f602_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, matsalsbord, svartlackerat hardwood och serpentinsten,_12499a_8d96873a79957bf_lg.jpeg
Okänd designer, matsalsbord, svartlackerat hardwood och serpentinsten,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Aisslinger, Werner för Magis, Italien, förvaringsmöbel, röd plast och metall, 12 lådor, "plus unit",_12501a_8d968743d66a052_lg.jpeg
Aisslinger, Werner för Magis, Italien, förvaringsmöbel, röd plast och metall, 12 lådor, "plus unit",
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Soffbord, bonat trä, modern tillverkning_12502a_8d9687482307ca5_lg.jpeg
Soffbord, bonat trä, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, bemålat och marmorerat trä, gustaviansk typ, 18-1900-tal,_12503a_8d96874cbaaf225_lg.jpeg
Byrå, bemålat och marmorerat trä, gustaviansk typ, 18-1900-tal,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Soffbord, bonat trä med metallbeslag, orientaliskt, _12506a_8d96875a31b188b_lg.jpeg
Soffbord, bonat trä med metallbeslag, orientaliskt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord med tidningshylla, hardwood och rotting, orientaliskt arbete, _12509a_8d9687833409a63_lg.jpeg
Soffbord med tidningshylla, hardwood och rotting, orientaliskt arbete,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fållbänk, avlutad fur, sekelskiftet 1900, _12510a_8d96878907c016f_lg.jpeg
Fållbänk, avlutad fur, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, avlutad fur, sekelskiftet 1900,_12511a_8d96878c5cc8790_lg.jpeg
Byrå, avlutad fur, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slagbord, avlutad fur, 17-1800-tal, _12517a_8d96893d2f4697f_lg.jpeg
Slagbord, avlutad fur, 17-1800-tal,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggvitrinskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, _12518b_8d968942265b547_lg.jpeg
Väggvitrinskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matsalsstolar, 4 + 2 cm, svartlackerad alm och rotting, _12520a_8d96894536e9d4a_lg.jpeg
Matsalsstolar, 4 + 2 cm, svartlackerad alm och rotting,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stegstol, delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900, _12521b_8d96894781695b4_lg.jpeg
Stegstol, delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _12525a_8d968a68963d19e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd svensk designer, bokhylla, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, ben med lejontassar, _12526a_8d968a5dc2cd184_lg.jpeg
Okänd svensk designer, bokhylla, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, ben med lejontassar,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _12527a_8d968a654b27649_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Salongsbord, palisander med intarsia, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, _12542a_8d968b652285ac4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ekselius, Karl Erik för JO Carlsson (JOC) Vetlanda, fåtölj, teak med svart skinnklädsel,_12555a_8d968b41c84be5f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Caféstol, böjträ, Thonets art, _12591a_8d968ce208d5b7a_lg.jpeg
810
Caféstol, böjträ, Thonets art,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede, _12605a_8d968d0bf9038a4_lg.jpeg
824
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede, _12606a_8d968d0dfb6d2d3_lg.jpeg
825
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK