- DiverseRensa filter
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
789
Högrock, svarvat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lättmetallfälgar, 17", 4st,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Bokstöd, 1 par, onyx, i form av hästar,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
795
Bordsur, trä och mässing, Jerger Anker,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
797
Skrivbordsuppsats, 4 delar, Kolmårdsmarmor och metall, 1900-talets 1 hälft, skrivställ, kuverthållare, brevkniv samt sigillstamp,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
798
Olympica; minnesmugg, flintgods, Rörstrand, Olympiska Spelen i Stockholm 1912,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
800
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
801
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, mässing och onyx, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
802
Spegellampetter til 2 ljus, 1 par, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
804
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
805
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
808
Dockvagn, 1900-talets mitt, medföljer docka John Blund,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
813
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
818
Skyltdocka, konstmassa, JPN:s Fabriks AB Virserum, 1950-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
819
Skyltdocka, konstmassa, 1950-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
839
Takfotogenlampa, bronserad metall med vit glaskupa,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
840
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
846
Johansson, Åke I, väggspegel, teak,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
849
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK