Värmeställ, nysilver, Christofle "Gallia", 1910-20-tal, _11789a_8d954cd2a20dd32_lg.jpeg
Värmeställ, nysilver, Christofle "Gallia", 1910-20-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bojesen, Kay, skulptur, teak och limbaträ, apa, _11818b_8d955cbad9ad202_lg.jpeg
Bojesen, Kay, skulptur, teak och limbaträ, apa,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Eckhoff, Tias för Lundtofte, matbesticksuppsättning, 44 delar, teak och rostfritt stål, "Opus",_11819c_8d955cbdf0ca61b_lg.jpeg
Eckhoff, Tias för Lundtofte, matbesticksuppsättning, 44 delar, teak och rostfritt stål, "Opus",
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Wilhelm Goebel, parfym/nattlampa, delvis bemålad bisquit,_11837a_lg.jpeg
Okänd designer för Wilhelm Goebel, parfym/nattlampa, delvis bemålad bisquit,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bordsuppsasts, porslin, antagligen Tyskland, sekelskiftet 1900, dekor av putti, blommor mm,_11863c_8d95821f763584c_lg.jpeg
Bordsuppsasts, porslin, antagligen Tyskland, sekelskiftet 1900, dekor av putti, blommor mm,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Kaminuppsats, 3 delar, mässing och brokig marmor, 1900-talets mitt eller 2 hälft, _11864b_8d958222d758acb_lg.jpeg
Kaminuppsats, 3 delar, mässing och brokig marmor, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, paraplyställ, svartlackerat smide och mässing,_11867a_lg.jpeg
Ander, Gunnar för Ystad Metall, paraplyställ, svartlackerat smide och mässing,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fasadskylt, bemålat gjutjärn och koppar (?), 1900-talets 1 hälft, _11869a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Takampel, mässing med (senare?) glaskupa, möjligen osmanska riket, sekelskiftet 1900, _11872a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp med silverkrycka, jugend, 1900-talets början, dekor av blommor, _11898a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Näsduk, tryckt textil, framställd till (den inställda) olympiaden i Helsingfors 1940, _11901a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets 1 hälft,_11902a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Selloka, skuret, bemålat och förgyllt trä och smide, barock, sekelskiftet 1700, _11906a_8d9618277613f82_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Handväska, grått läder med metallbeslag, Guess,_11910d_8d96182e3ac00a3_lg.jpeg
Handväska, grått läder med metallbeslag, Guess,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,_11913a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Schatull, svärtat trä med mässingsbeslag, sekelskiftet 1900, intarsiadekor i mässing, sköldpadd och pärlemor i André Charles Boulles art, _11915a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kulspets- samt blyertspenna, sterlingsilver, Cross, _11932a_8d9618c9684f35d_lg.jpeg
Kulspets- samt blyertspenna, sterlingsilver, Cross,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bordsur, förgylld och patinerad brons, senempire, 1800-talets mitt, _11936a_8d9618e87d669c6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spegel, förgyllt. bronserat och bemålat trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft,_11938a_8d9624838a599c8_lg.jpeg
Spegel, förgyllt. bronserat och bemålat trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fat, tenn, djupt, slät modell, _11940a_8d96248861490a7_lg.jpeg
Fat, tenn, djupt, slät modell,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Samovar med bricka, mässing med trähandtag, Pavel Gudkov, Tula, sekelskiftet 1900,_11941a_8d96248a4ef5d41_lg.jpeg
Samovar med bricka, mässing med trähandtag, Pavel Gudkov, Tula, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spegellampett till 2 ljus, förgyllt och bronserat trä och pastellage, senempire, 1800-talets mitt, _11942a_8d9624926608c4b_lg.jpeg
Spegellampett till 2 ljus, förgyllt och bronserat trä och pastellage, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Käpp, bemålat trä och horn med mässingsbeslag, 1800-talets mitt,_11944a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, vas, gråglaserat stengods, dekor av ansikte,_11948a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Golvur med slag, mahogny med intarsia, England, George IV,_11951a_lg.jpeg
Golvur med slag, mahogny med intarsia, England, George IV,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Astronomiskt teleskop i låda, COCO, _11957a_lg.jpeg
Astronomiskt teleskop i låda, COCO,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Golvur, ek, England George IV, 1800-talets 1 hälft, _11962a_lg.jpeg
Golvur, ek, England George IV, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _11964a_lg.jpeg
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsur, koppar, Luxor, 1920-30-tal, i form av järnvägssignal, _11971c_8d9625326beb858_lg.jpeg
Bordsur, koppar, Luxor, 1920-30-tal, i form av järnvägssignal,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal, _11994a_lg.jpeg
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Herrarmbandsur, 3 st, Movado Bold, Swatch samt Salvi, manschettknappar, 4 par, samt sidenslipsar, 7 st, Pierre Cardin, Brioni mm,_11995a_lg.jpeg
Herrarmbandsur, 3 st, Movado Bold, Swatch samt Salvi, manschettknappar, 4 par, samt sidenslipsar, 7 st, Pierre Cardin, Brioni mm,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kaffekanna, koppar, 1800-talets mitt, _12000a_8d9625e20aea5ac_lg.jpeg
Kaffekanna, koppar, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sängvärmare, koppar med mässingsbeslag, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _12001a_8d9625e37bb7ebe_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953, _12002a_8d9625e49020bc0_lg.jpeg
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, milennieljusstake, _12005a_lg.jpeg
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, milennieljusstake,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Larson, Lisa för K-Studion, Gustavsberg, adventsljusstake, glaserat stengods på träsockel, _12006a_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Larsson, Lisa för Gustavsberg Studio, väggspegel, glaserat stengods, _12013a_lg.jpeg
Larsson, Lisa för Gustavsberg Studio, väggspegel, glaserat stengods,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lockask, driven koppar med infattade turkoser, Tibet, 1900-tal, _12015a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skeppsur samt -barometer, mässing, Devina, _12036a_8d962fe2794aad9_lg.jpeg
Skeppsur samt -barometer, mässing, Devina,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Isvattenkanna, nysilver med bakelithandtag, Mappin & Webb,_12061a_lg.jpeg
Isvattenkanna, nysilver med bakelithandtag, Mappin & Webb,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, bemålat och förgyllt trä, Danmark, 1800-tal, _12085a_8d9663704248088_lg.jpeg
Golvur, bemålat och förgyllt trä, Danmark, 1800-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Dokumentmapp, monogramcanvas med invändig läderfodring, Louis Vuitton "Monogram Poche Documents", _12120a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Dokumenthållare, svart läder, Dunhill, _12121a_lg.jpeg
Dokumenthållare, svart läder, Dunhill,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takampel, förgylld och bronserad metall samt bemålad plåt, empire, 1800-talets 1 hälft, _12133a_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dockhuvud, bisquitporslin, Armand Marseille 3200 8/0 II,_12134a_lg.jpeg
Dockhuvud, bisquitporslin, Armand Marseille 3200 8/0 II,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Modelljärnvägsdel, Märklin, vändskiva, nr 410, _12139a_8d9661816bd4070_lg.jpeg
Modelljärnvägsdel, Märklin, vändskiva, nr 410,
Slutpris800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Modelljärnvägsdel, Märklin, rangerbana/rullbrygga med luftledning, modellnummer 7294, _12140a_8d966183007b6bf_lg.jpeg
Modelljärnvägsdel, Märklin, rangerbana/rullbrygga med luftledning, modellnummer 7294,
Slutpris800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Modelljärnvägsvagnar, 6 st, Märklin, 4091, 4092, 2 st 4093, 4168 samt 4182, _12141a_8d9661881a8a94e_lg.jpeg
Modelljärnvägsvagnar, 6 st, Märklin, 4091, 4092, 2 st 4093, 4168 samt 4182,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK