Laddar...

Augustiauktion

Augustiauktion söndagen den 29/8 klockan 16.00. Visning: Fredag 27/8 klockan 12.00 - 19.00, lördag 28/8 klockan 10.00 - 17.00, söndag 29/8 klockan 12.00 - 16.00

Augustiauktion
Avslutad
Modelljärnvägsbyggsats, Märklin, modell 7289,_12142a_8d9661894501a05_lg.jpeg
360
Modelljärnvägsbyggsats, Märklin, modell 7289,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3044, _12156a_8d96635cd320848_lg.jpeg
371
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3044,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Modelljärnvägsdel; helautomatisk övergång, modell 7192, _12157a_8d96636eaed9abb_lg.jpeg
372
Modelljärnvägsdel; helautomatisk övergång, modell 7192,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Golvur, valnöt med intarsia, England, George II, 1700-talets mitt, chippendalekrön, _12160a_lg.jpeg
378
Golvur, valnöt med intarsia, England, George II, 1700-talets mitt, chippendalekrön,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, möjligen Ryssland, sekelskiftet 1900, skulptur, nysilver på kvartsblock, liggande räv, _12161a_lg.jpeg
379
Okänd konstnär, möjligen Ryssland, sekelskiftet 1900, skulptur, nysilver på kvartsblock, liggande räv,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Herrcykel, Skeppshult, 7 vxl_12173a_8d9662bc8d17d05_lg.jpeg
393
Herrcykel, Skeppshult, 7 vxl
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Modelljärnvägsbyggsats, Märklin, modell 5190,_12196a_8d966570e705460_lg.jpeg
419
Modelljärnvägsbyggsats, Märklin, modell 5190,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, _12207a_8d966fbf0fe1adb_lg.jpeg
422
Väggspegel, förgyllt trä och stuck,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Stort parti Duplo_12195a_8d96656c741243c_lg.jpeg
426
Stort parti Duplo
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Modelljärnväg, Märklin, lok, vagnar, räls, transformator, modell 2946_12197a_8d96657b0151629_lg.jpeg
427
Modelljärnväg, Märklin, lok, vagnar, räls, transformator, modell 2946
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Modelljärnväg, Märklin, lok, vagnar, räls, transformator, modell 2920
_12198a_8d966580e465255_lg.jpeg
428
Modelljärnväg, Märklin, lok, vagnar, räls, transformator, modell 2920
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Modelljärnväg, Märklin, lok, vagnar, räls, transformator, modell 2920
_12199a_8d96658214559bf_lg.jpeg
429
Modelljärnväg, Märklin, lok, vagnar, räls, transformator, modell 2920
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer för ANF Nybro, golvlampa, guldfärgad aluminium, _12214a_8d9666575762964_lg.jpeg
433
Okänd designer för ANF Nybro, golvlampa, guldfärgad aluminium,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Miniatyrkabinettskåp, palisander med intarsia, barockstil, 1800-talets 2 hälft, front med 2 dörrar, bakom vilka 3 lådor, uppfällbar topp med sidenklädd inredning,_12221a_lg.jpeg
440
Miniatyrkabinettskåp, palisander med intarsia, barockstil, 1800-talets 2 hälft, front med 2 dörrar, bakom vilka 3 lådor, uppfällbar topp med sidenklädd inredning,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 1 par, nysilver, _12225a_8d966d5fc81f682_lg.jpeg
444
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Humidor med hygrometer, hardwood, modern tillverkning, _12234a_8d966e06ccf9ad1_lg.jpeg
453
Humidor med hygrometer, hardwood, modern tillverkning,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Rullbandspelare, Tandberg, 64X Four Tack, _12236a_8d966e097481708_lg.jpeg
455
Rullbandspelare, Tandberg, 64X Four Tack,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Dekorelement skuret och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft,_12237a_lg.jpeg
456
Dekorelement skuret och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,_12239a_lg.jpeg
458
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Stereo; Marantz CD-spelare CD6000K samt förstärkare PM6010K, _12245a_8d966ec84d5bb0a_lg.jpeg
464
Stereo; Marantz CD-spelare CD6000K samt förstärkare PM6010K,
Slutpris3 800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Gharary, Simon för Blueroom Loudspeakers, högtalare, 1 par, vit plast, "Minipod", _12246a_8d966ec9538c01a_lg.jpeg
465
Gharary, Simon för Blueroom Loudspeakers, högtalare, 1 par, vit plast, "Minipod",
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Obstlertunna, delvis glaserat stengods, Steingutfabrik Merkelbach & Wick AG, sekelskiftet 1900, _12251a_lg.jpeg
470
Obstlertunna, delvis glaserat stengods, Steingutfabrik Merkelbach & Wick AG, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Käpp, bambu med silverbeslag, dekor av runor mm efter original på Jellingestenen,_12261a_lg.jpeg
480
Käpp, bambu med silverbeslag, dekor av runor mm efter original på Jellingestenen,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Herdestav, trä med metallbeslag, 1800-tal, _12262a_lg.jpeg
481
Herdestav, trä med metallbeslag, 1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Väggspegel, bronserat och bemålat trä och stuck, 1900-talets 1 hälft, _12264a_8d966fc35a3a23f_lg.jpeg
483
Väggspegel, bronserat och bemålat trä och stuck, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Modelljärnvägsvagnar, 3 st, Märklin, biltransporter, modell 4074_12267a_8d9671a43aedc9d_lg.jpeg
486
Modelljärnvägsvagnar, 3 st, Märklin, biltransporter, modell 4074
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avslutad
Modelljärnvägsdelar, 2 st, Märklin, modell 0230_12268a_8d9671acab703bd_lg.jpeg
487
Modelljärnvägsdelar, 2 st, Märklin, modell 0230
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Modelljärnvägsvagnar, 19 st, Märklin, 9 st modell 4004, 4 st modell 4005, 2 st modell 4072, samt 4036, 4073, 4031, 4618_12269a_8d96726b8bbf8b4_lg.jpeg
488
Modelljärnvägsvagnar, 19 st, Märklin, 9 st modell 4004, 4 st modell 4005, 2 st modell 4072, samt 4036, 4073, 4031, 4618
SlutprisInga bud
Värdering3 400 - 3 600 SEK
Avslutad
Käpp, hajryggrad (!) och ben, _12275a_lg.jpeg
494
Käpp, hajryggrad (!) och ben,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,_12276a_lg.jpeg
495
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början, _12277a_lg.jpeg
496
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Käpp, horn, antagligen oryx, _12278a_lg.jpeg
497
Käpp, horn, antagligen oryx,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft, _12279a_lg.jpeg
498
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Käpp, hardwood med nysilvermontage,_12280a_lg.jpeg
499
Käpp, hardwood med nysilvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Modelljärnvägslok, Märklin, zeppelinare, modell 3077_12281a_8d967181d4e8e8b_lg.jpeg
500
Modelljärnvägslok, Märklin, zeppelinare, modell 3077
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Släpvagn till rälsbuss, Märklin, modell 4018_12283a_8d9671b5a54c704_lg.jpeg
502
Släpvagn till rälsbuss, Märklin, modell 4018
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3043_12286a_8d9671b002bbd53_lg.jpeg
505
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3043
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3043
_12288b_8d9671b1c33cb67_lg.jpeg
507
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3043
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3003
_12289a_8d9672767d8ae26_lg.jpeg
508
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3003
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3156
_12290a_8d9672782b731a4_lg.jpeg
509
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3156
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3078_12291a_8d96727d37fc5d5_lg.jpeg
510
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3078
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Rälsbuss, Märklin, modell 3016
_12293a_8d9671b3ecf6790_lg.jpeg
512
Rälsbuss, Märklin, modell 3016
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3001
_12294a_8d96727b38723b6_lg.jpeg
513
Modelljärnvägslok, Märklin, modell 3001
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Modelljärnvägslok med tender, Märklin, modell 3085
_12295a_8d96718eccde436_lg.jpeg
514
Modelljärnvägslok med tender, Märklin, modell 3085
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt, _12300a_lg.jpeg
519
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ridstövlar, 2 par, svart läder, 1900-talets 1 hälft, _12301a_8d967f1479a3bbd_lg.jpeg
520
Ridstövlar, 2 par, svart läder, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Nilavilakku, brons, Sydindien, 18-1900-tal, _12304a_lg.jpeg
523
Nilavilakku, brons, Sydindien, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna Bruk nr 22,_12310a_8d96726f8a4739f_lg.jpeg
529
Ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna Bruk nr 22,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.