Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt, _12311a_lg.jpeg
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt, _12321a_lg.jpeg
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),_12325a_lg.jpeg
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, glasyrprov, 8 st, delvis glaserat stengods,_12326a_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, glasyrprov, 9 st, delvis glaserat stengods, _12327a_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal, _12328a_lg.jpeg
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mekanisk leksak, litograferad plåt, Karl Arnold, Nürnberg 1950-60-tal, dekor av bi, _12350a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål, _12353a_lg.jpeg
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för GAB, askfat, silver med bakelitbotte, reliefdekor av vikingar, _12361a_8d967b863112d9b_lg.jpeg
Okänd designer för GAB, askfat, silver med bakelitbotte, reliefdekor av vikingar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe, _12362a_lg.jpeg
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe,
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal, _12363a_lg.jpeg
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),_12364a_lg.jpeg
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Gafflar, 4 st, silverskaft med förgyllda ståltenar, 18-1900-tal,_12373a_8d967bf777e91b3_lg.jpeg
Gafflar, 4 st, silverskaft med förgyllda ståltenar, 18-1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fruktbestick, 12 + 12 st, nysilver med pärlemorskaft, _12374a_8d967c7a44008dc_lg.jpeg
Fruktbestick, 12 + 12 st, nysilver med pärlemorskaft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur ek, England, George III, 1700-talets slut, _12389a_8d967d5bbedb165_lg.jpeg
Golvur ek, England, George III, 1700-talets slut,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _12395a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tobaksskrin, kamferträ med tennintarsia, antagligen Pakistan, _12396a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Servex, flask/glasställ, teak med mässingsbeslag, 1960-tal, _12399a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,_12421a_lg.jpeg
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, trä och metall, antagligen Danmark, 1800-talets 1 hälft, _12423a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stort parti nysilver mm, _12428a_8d967e45e0570b4_lg.jpeg
Stort parti nysilver mm,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Stefan (Paul), egen verkstad Hishult, kandelaber till 3 ljus, sterlingsilver, granit och körsbärsträ,_12440a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kakburk, lackerad plåt, 1950-tal, möjligen Triett,_12447a_8d967e73914ee6a_lg.jpeg
Kakburk, lackerad plåt, 1950-tal, möjligen Triett,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Broderi med metallapplikationer, 1900-talets 2 hälft, häst med ryttare, etikett från Art Forum Singapore, _12454a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft, _12461a_lg.jpeg
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, modell snarlik Ivar Ålenius Björks "Liljan",_12464a_8d967edc21ca728_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, modell snarlik Ivar Ålenius Björks "Liljan",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Underrede till Tazza, förgylld brons, 1800-talets mitt, _12469a_8d967f1c3f23d01_lg.jpeg
Underrede till Tazza, förgylld brons, 1800-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, skulpturer, 1 par, bemålad metall, gallisk krigare med hustru, _12475a_8d967f236f913d8_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, skulpturer, 1 par, bemålad metall, gallisk krigare med hustru,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;_12478a_8d967f2893a5265_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,_12484a_8d9686915026e49_lg.jpeg
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, modern tillverkning,_12485a_8d9686921a1a93c_lg.jpeg
Spegel, förgyllt trä och stuck, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, Eden Spegel, Gustafs, 1900-talets 2 hälft,_12486a_8d96869340af4d0_lg.jpeg
Spegel, Eden Spegel, Gustafs, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Resväska, Kaiserbach, _12487a_8d96869476ac480_lg.jpeg
Resväska, Kaiserbach,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för GAB, matvestick 33 delar, nysilver och rostfritt stål, "Operett"._12489a_8d968695a68c6d3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh, _12497a_8d96a057173970d_lg.jpeg
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Förvaringskärl, papier-maché-klädd rotting, Indien,_12504a_8d9687514a21834_lg.jpeg
Förvaringskärl, papier-maché-klädd rotting, Indien,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Förvaringskärl, papier-maché-klädd rotting, Indien, _12505a_8d9687544d076c4_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tripod, brons med kristallkupa, empirestil, modern tillverkning_12507a_8d96875f118dea5_lg.jpeg
Tripod, brons med kristallkupa, empirestil, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggspegel, fur, 1900-talets 2 hälft, _12519a_8d968943b7606e3_lg.jpeg
Väggspegel, fur, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Herrcykel, Crescent Sport Racer,_12528a_8d968a6a889034d_lg.jpeg
Herrcykel, Crescent Sport Racer,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Damcykel, Crescent Världsmästarcykeln, _12529a_8d968a6ba321861_lg.jpeg
Damcykel, Crescent Världsmästarcykeln,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Solur, Ölandssten, 1800-talets 1 hälft,_12535a_8d968a9fe573da0_lg.jpeg
Solur, Ölandssten, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 1 hälft, _12543a_8d968aa4225931d_lg.jpeg
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Balja, koppar, 1900-talets 1 hälft, _12550a_8d968b3d18aa1e6_lg.jpeg
Balja, koppar, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, laminat, "Kensington Station",_12551a_8d968b3beaf578b_lg.jpeg
770
Väggur, laminat, "Kensington Station",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, kakburk, lackerad plåt, _12556a_8d968b42e86cd23_lg.jpeg
775
Okänd designer, 1950-60-tal, kakburk, lackerad plåt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti tv-spel, 1 låda,_12560a_8d968bd9fe6c5c4_lg.jpeg
Parti tv-spel, 1 låda,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900, _12561a_8d96a00344b7d72_lg.jpeg
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK