Theservis, porslin, 20 delar, Rosenthal Maria, design 1916 (servisen är uppkallad efter Rosenthals 2 hustru),_12598a_8d968cb625744ca_lg.jpeg
817
Theservis, porslin, 20 delar, Rosenthal Maria, design 1916 (servisen är uppkallad efter Rosenthals 2 hustru),
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skyltdocka, konstmassa, JPN:s Fabriks AB Virserum, 1950-tal, _12599a_8d968caa28eda24_lg.jpeg
818
Skyltdocka, konstmassa, JPN:s Fabriks AB Virserum, 1950-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skyltdocka, konstmassa, 1950-tal, _12600a_8d968cac7df668d_lg.jpeg
819
Skyltdocka, konstmassa, 1950-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Gallerskål, porslin, Royal Copenhagen, Flora Danica, _12601b_8d968cdf2fc8f8e_lg.jpeg
820
Gallerskål, porslin, Royal Copenhagen, Flora Danica,
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, chamotterat stengods, "Zenit",_12602a_8d968ce19e9245e_lg.jpeg
821
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, chamotterat stengods, "Zenit",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Wiberg, Harald, litografier, 2 st, vinterslakt respektive hästfora i vinter, _12603a_8d968d0ec0c0e97_lg.jpeg
822
Wiberg, Harald, litografier, 2 st, vinterslakt respektive hästfora i vinter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor, _12604a_8d968d0f674465b_lg.jpeg
823
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede, _12605a_8d968d0bf9038a4_lg.jpeg
824
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede, _12606a_8d968d0dfb6d2d3_lg.jpeg
825
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda Atelier, skulptur, sandgjutet glas, båtformad, _12607a_8d968d3592054f7_lg.jpeg
826
Vallien, Bertil för Kosta Boda Atelier, skulptur, sandgjutet glas, båtformad,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Larson, Lisa för Gustafsberg Studio, skulptur, delvis glaserat stengods, "Emma", _12608a_8d968d36e218a88_lg.jpeg
827
Larson, Lisa för Gustafsberg Studio, skulptur, delvis glaserat stengods, "Emma",
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Royal Dux, figurin, delvis bemålat porslin,_12609a_8d968d38249f7c8_lg.jpeg
828
Okänd designer för Royal Dux, figurin, delvis bemålat porslin,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skålfat, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av växtlighet i famille-rose-färger,_12610a_8d968d39336d3af_lg.jpeg
829
Skålfat, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av växtlighet i famille-rose-färger,
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 500 SEK
Sakeflaska, porslin, Kutani, Meiji, sekelskiftet 1900, _12611a_8d968d3a71de246_lg.jpeg
830
Sakeflaska, porslin, Kutani, Meiji, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hald, Edward för Orrefors, vas, glas, så kallad fiskgraal, _12612a_8d968d3b8b2aa02_lg.jpeg
831
Hald, Edward för Orrefors, vas, glas, så kallad fiskgraal,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Jardinière, majolika, 1800-talets 2 hälft, dekor av maskaroner mm, _12613a_8d968d3c8907dba_lg.jpeg
832
Jardinière, majolika, 1800-talets 2 hälft, dekor av maskaroner mm,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, 29 delar porslin; Mon Amie, design 1952_12614a_8d968d3e3005c30_lg.jpeg
833
Westman, Marianne för Rörstrand, 29 delar porslin; Mon Amie, design 1952
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Arbetsstol, björk med textilklädda dynor och rygg, Stokke, _12615a_8d968d443150b80_lg.jpeg
834
Arbetsstol, björk med textilklädda dynor och rygg, Stokke,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Byrå med uppfällbar skrivskiva, mahogny, 1900-talets 2 hälft, reprodux bevan funnell_12616a_8d9692d6457fddb_lg.jpeg
835
Byrå med uppfällbar skrivskiva, mahogny, 1900-talets 2 hälft, reprodux bevan funnell
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti dukar, bland annat linne_12617a_8d96935c576b3d7_lg.jpeg
836
Parti dukar, bland annat linne
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sideboard, svartlackerad alm och marmor,_12618a_8d969389a644b0e_lg.jpeg
837
Sideboard, svartlackerad alm och marmor,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten, _12619a_8d9693887b0c4ac_lg.jpeg
838
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takfotogenlampa, bronserad metall med vit glaskupa, _12620a_8d96935b96aec02_lg.jpeg
839
Takfotogenlampa, bronserad metall med vit glaskupa,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal, _12621a_8d969366930ee86_lg.jpeg
840
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Takkrona, mässing med bärnstensfärgade prismor och hängen, _12622a_8d96937a7b36a94_lg.jpeg
841
Takkrona, mässing med bärnstensfärgade prismor och hängen,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd svensk designer, 1950-60-tal, matta, vävd ylle,_12623a_8d9693fecb30397_lg.jpeg
842
Okänd svensk designer, 1950-60-tal, matta, vävd ylle,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lampbord, mahogny, engelsk stil, _12624a_8d9693ff7aeb322_lg.jpeg
843
Lampbord, mahogny, engelsk stil,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan galleri, _12625a_8d9694001c7048d_lg.jpeg
844
Matta, old Hamadan galleri,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, old Pakistan, _12626a_8d969400d96fdd0_lg.jpeg
845
Matta, old Pakistan,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Åke I, väggspegel, teak, _12627a_8d969408b488812_lg.jpeg
846
Johansson, Åke I, väggspegel, teak,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver, _12628a_lg.jpeg
847
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,_12629a_lg.jpeg
848
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage, _12630a_lg.jpeg
849
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wessel, Caspar, karta, kopparstucken, "Kiøbenhavns Amt : efter Kongelig ordre opmaalt", _12631a_lg.jpeg
850
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, mansporträtt, _12632a_lg.jpeg
851
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, mansporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK