7 Bägare, silver, senbarock, 1700-talets 1 hälft, konsik på låg fotring, (senare) driven akantusdekor, vikt 52 gram,

12654a_8d9714200eb61e0_lg.jpeg
  • 12654a_8d9714200eb61e0_lg.jpeg
  • 12654b_8d97141f88d8165_lg.jpeg
  • 12654c_8d97141f88bf211_lg.jpeg

stämplad Erik Wibeck Borås 1747, h 8 cm, någon buckal

Utropspris1 100  - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK