5 Bägare, silver, senbarock, 1700-talets 1 hälft, slät, konisk på låg fotring, vikt 73 gram,

12652a_8d971426f6b3b8b_lg.jpeg
  • 12652a_8d971426f6b3b8b_lg.jpeg
  • 12652b_8d971426f3bd95b_lg.jpeg
  • 12652c_8d971426fa4c1ca_lg.jpeg

graverad dekor av tulpaner, stämplad Berndt Halck Halmstad 1743, h 9 cm

Utropspris3 200  - 3 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK