6 Bägare, silver, senbarock, 1700-talets 1 hälft, vikt 58 gram,

12653a_8d97142152c7a87_lg.jpeg
  • 12653a_8d97142152c7a87_lg.jpeg
  • 12653b_8d97142152b2678_lg.jpeg
  • 12653c_8d9714215c479b1_lg.jpeg

slät, konisk på låg fotring, graverad akantuskartusch med initialer ABS, stämplad Peter Kinberg Borås 1738, h 8 cm

Utropspris3 200  - 3 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK