Prydnadsobelisk, svartpatinerat trä och konstmassa, 1900-talets slut, _12926a_8d97aaff1ebffca_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sockel till kaminur, förgyllt trä och pastellage, senempire, _12928a_8d97ab02073a216_lg.jpeg
Sockel till kaminur, förgyllt trä och pastellage, senempire,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fotpall, skuret och betsat trä, rokokostil, 1900-talets början, _12929a_8d97ab029e6b2fb_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takampel till 5 ljus, förgylld brons, régencestil, 1800-talets 2 hälft, _12939a_8d97aafe6730657_lg.jpeg
Takampel till 5 ljus, förgylld brons, régencestil, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Glasskylare, koppar, sekelskiftet 1900, _12940a_8d97aafcbcea606_lg.jpeg
Glasskylare, koppar, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets 1 hälft, _12950a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lättmetallfälgar, 17", 4st,_12974a_lg.jpeg
Lättmetallfälgar, 17", 4st,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Väggur, valnöt, så kallad Amerikaklocka, _12959a_8d97c27379ae6ed_lg.jpeg
Väggur, valnöt, så kallad Amerikaklocka,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, bonad ek, England, George III, 1700-talets slut, _12972a_8d97c388f33cd84_lg.jpeg
Golvur, bonad ek, England, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 600 SEK
Surroundsystem, Denon network reciever DRA-N4, med Argon SUB-840 subwoofer samt 2 st Argon 63 series 100 w högtalare_12836a_8d979b9f1e313b6_lg.jpeg
Surroundsystem, Denon network reciever DRA-N4, med Argon SUB-840 subwoofer samt 2 st Argon 63 series 100 w högtalare
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,_13001a_lg.jpeg
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början, _13002a_lg.jpeg
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft, _13003a_lg.jpeg
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, hardwood med nysilvermontage,_13004a_lg.jpeg
Käpp, hardwood med nysilvermontage,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Käpp, bambu med silverbeslag, dekor av runor mm efter original på Jellingestenen,_13006a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dekorelement skuret och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft,_13008a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bosse, Walter, klädhängare, 1 par, delvis bemålad brons, 1950-60-tal, apor, _13017a_8d97c5617708ac7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bosse, Walter, klädhängare, 1 par, delvis bemålad brons, 1950-60-tal, apor, _13018a_8d97c5628aea5a3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, herrbetjänt, bonad bok, _13019a_8d97c563db1aa2e_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, herrbetjänt, bonad bok,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fiol i låda, sekelskiftet 1900, _12963a_8d97c32dc68877b_lg.jpeg
Fiol i låda, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Käpp med silverkrycka, jugend, 1900-talets början, dekor av blommor, _13029a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eckhoff, Tias för Lundtofte, matbesticksuppsättning, 38 delar, teak och rostfritt stål, "Opus", design 1958, _13035a_8d97cf615971b7c_lg.jpeg
Eckhoff, Tias för Lundtofte, matbesticksuppsättning, 38 delar, teak och rostfritt stål, "Opus", design 1958,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Selloka, skuret, bemålat och förgyllt trä och smide, barock, sekelskiftet 1700, _13037a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,_13039a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Schatull, svärtat trä med mässingsbeslag, sekelskiftet 1900, intarsiadekor i mässing, sköldpadd och pärlemor i André Charles Boulles art, _13040a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Rizatto, Paolo för Luce Plan, lampskärm, vit plast, "Costanza D13"_13047a_8d97cf59d63518f_lg.jpeg
Rizatto, Paolo för Luce Plan, lampskärm, vit plast, "Costanza D13"
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob i golvställning, Svenska Skolboks Förlagens Glob, _13054a_8d97cfba4dce88a_lg.jpeg
Jordglob i golvställning, Svenska Skolboks Förlagens Glob,
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spegel med underskåp, svartlackerat och bronserat trä och papier-maché, Queen Anne-stil, _13057a_8d97df013e94147_lg.jpeg
Spegel med underskåp, svartlackerat och bronserat trä och papier-maché, Queen Anne-stil,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rökelse(?)urna, brons med cloissonnédekor, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, utvändig dekor av flikar, _13070a_8d97d017b7ca854_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, delvis bemålad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft, _13076a_8d97d0ef90b8d12_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, trä och smide, så kallade Taserudstakar, _13091a_8d97d0eaf25f36b_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, trä och smide, så kallade Taserudstakar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Samovar, koppar, antagligen Danmark, 1800-talets 2 hälft, _13092a_8d97d0ebe955d94_lg.jpeg
Samovar, koppar, antagligen Danmark, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal, _13095a_lg.jpeg
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dockhuvud, bisquitporslin, Armand Marseille 3200 8/0 II,_13107a_lg.jpeg
Dockhuvud, bisquitporslin, Armand Marseille 3200 8/0 II,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, valnöt med intarsia, England, George II, 1700-talets mitt, chippendalekrön, _13111a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Rökelsekar, glaserat flintgods med bronsmontage, orientaliskt arbete, 1900-tal, _13119a_8d97d15a66657cf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan, _13123a_8d97d1607b81a16_lg.jpeg
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggspegel, skuret och bonat trä, möjligen sjömansarbete, _13133a_8d97d1ed8bf0333_lg.jpeg
Väggspegel, skuret och bonat trä, möjligen sjömansarbete,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skrin, trä med metallbeslag, antagligen Japan, Meiji-Taishô, inredning med lådor, _13136a_8d97d1f22dd7904_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för ANF Nybro, golvlampa, guldfärgad aluminium, _13145a_lg.jpeg
Okänd designer för ANF Nybro, golvlampa, guldfärgad aluminium,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skärbräda, fur, 1900-talets början, _13147a_8d97d2560a7f1be_lg.jpeg
Skärbräda, fur, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dryckeskärl/rökelsekar(?), metall, möjligen så kallad Kapala, Tibet, 1900-tal, _13150a_8d97d259576fa2c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, antagligen Afrika, _13151a_8d97d25af66d4aa_lg.jpeg
Mask, skuret och bemålat trä, antagligen Afrika,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver, _13156a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Rullbandspelare, Tandberg, 64X Four Track, _13159a_lg.jpeg
Rullbandspelare, Tandberg, 64X Four Track,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Barn/miniatyrfiol, 1900-talets 1 hälft, _13162a_8d97d299409763b_lg.jpeg
Barn/miniatyrfiol, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsfotogenlampa, vitopak glasmassa, sekelskiftet 1900, _13165a_8d97d29d595550a_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, vitopak glasmassa, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, skulptur, trä och textil, 1900-talets 1 hälft, _13166a_8d97d29e240e291_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK