Okänd designer, 1950-60-tal, barnstolar, 3 st, nylonband på stålställning_13168a_8d97d9d37684f7a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal, _13190a_lg.jpeg
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andersen, Ib Just, egen verkstad, 3 delar tenn,_13175a_8d97d9e5b7e2343_lg.jpeg
Andersen, Ib Just, egen verkstad, 3 delar tenn,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre verktyg, smide med trähandtag_13176a_8d97d9e94cd7603_lg.jpeg
Parti äldre verktyg, smide med trähandtag
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Plakett, silver(?), given Generalmajor Otto Christian Severin August von Bülow 1877,_13177a_8d97d9ebb481fdc_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vas samt bordslampa, lackerad och förgylld metall, Moda Lamps, modern tillverkning,_13178a_8d97d9ef306ec7f_lg.jpeg
Vas samt bordslampa, lackerad och förgylld metall, Moda Lamps, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsfotogenlampa, röd glasmassa med mässingsmontage,_13194a_8d97dafcf19f82e_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, röd glasmassa med mässingsmontage,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, delvis emaljerad mässing, 1800-talets slut, _13195a_8d97daff03719ec_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, delvis emaljerad mässing, 1800-talets slut,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, klar- respektive grön glasmassa med mässingsmontage, _13196a_8d97dafde214dfa_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, klar- respektive grön glasmassa med mässingsmontage,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampa, flingods med kopparmontage, oscariansk, 1800-talets slut, _13197a_8d97dafff255838_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, flingods med kopparmontage, oscariansk, 1800-talets slut,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _13203a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, mässingsbeklätt trä, barockstil, 1800-talets 2 hälft, _13204a_8d97db2a477def2_lg.jpeg
Väggspegel, mässingsbeklätt trä, barockstil, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Biblioteksur, mahogny med mässingsbeslag, George III-stil, 1900-talets 1 hälft, _13205a_8d97db2b3e59de5_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tobaksskrin, kamferträ med tennintarsia, antagligen Pakistan, _13225a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, svarvat och svartlackerat trä, sekelskiftet 1900, _13239a_8d97ddb76c6572c_lg.jpeg
Piedestal, svarvat och svartlackerat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,_13245a_lg.jpeg
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, trä och metall, antagligen Danmark, 1800-talets 1 hälft, _13247a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,_13254a_lg.jpeg
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Servex, flask/glasställ, teak med mässingsbeslag, 1960-tal, _13259a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Broderi med metallapplikationer, 1900-talets 2 hälft, häst med ryttare, etikett från Art Forum Singapore, _13260a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti diverse; sockerskål och kaffekanna, nysilver samt 2 apoteksflaskor, brun glasmassa, _13267a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegellampetter til 2 ljus, 1 par, 1900-talets 2 hälft, _13268a_lg.jpeg
Spegellampetter til 2 ljus, 1 par, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, laminat, "Kensington Station",_13272a_lg.jpeg
Väggur, laminat, "Kensington Station",
Slutpris1 600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för GAB, matvestick 33 delar, nysilver och rostfritt stål, "Operett"._13280a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Reseur, metall och glas, Junghans, _13300a_8d97deda853a572_lg.jpeg
Reseur, metall och glas, Junghans,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggspegel, fur, 1900-talets 2 hälft, _13305a_lg.jpeg
Väggspegel, fur, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tripod, brons med kristallkupa, empirestil, modern tillverkning_13308a_lg.jpeg
Tripod, brons med kristallkupa, empirestil, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, svartlackerat trä med silvermontage, jugend, 1900-talets början, _13314a_8d97df2428d5b06_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage, _13317a_lg.jpeg
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matbesticksuppsättning, nysilver, modell liknande Slottsbarock, _13322a_8d97df588b652e2_lg.jpeg
Matbesticksuppsättning, nysilver, modell liknande Slottsbarock,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gung/rullhäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets 1 hälft, _13325a_8d97e71ddd44187_lg.jpeg
Gung/rullhäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Högrock, svarvat trä, 1800-tal, _13327a_lg.jpeg
Högrock, svarvat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal, _13329a_lg.jpeg
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900, _13330a_lg.jpeg
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh, _13331a_lg.jpeg
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1920-30-tal, nattlampa, koppar och pergamin, _13336a_8d97e7266deeac4_lg.jpeg
Okänd designer, 1920-30-tal, nattlampa, koppar och pergamin,
Slutpris2 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tidskriftsställ, lackerad metall, _13337a_8d97e72767d125f_lg.jpeg
Tidskriftsställ, lackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel, _13340a_8d97e72a97a98c4_lg.jpeg
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;_13357a_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor, _13364a_8d97e83376b52cc_lg.jpeg
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, palisander med intarsia, 1900-talets 2 hälft_13213a_8d97dbfc46d2b8a_lg.jpeg
Golvur, palisander med intarsia, 1900-talets 2 hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Smyckehållare, metall med prismor_13215a_8d97dc77785b20c_lg.jpeg
Smyckehållare, metall med prismor
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegellampett till 2 ljus, mässing, nyrenässans, 1800-talets slut, _13218a_8d97dc56f9e0c16_lg.jpeg
Spegellampett till 2 ljus, mässing, nyrenässans, 1800-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fossil, oidentifierad fiskart, _13385a_8d97e97264839ae_lg.jpeg
Fossil, oidentifierad fiskart,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Prydnadskanon, gjutjärn på trälavett, Skeppshult, _13386a_8d97e97b55a450e_lg.jpeg
Prydnadskanon, gjutjärn på trälavett, Skeppshult,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti prismor mm tillbehör till ljuskronor, _13392a_8d97e9760b30f43_lg.jpeg
Parti prismor mm tillbehör till ljuskronor,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Wedgwood, piedestail, majolika, sekelskiftet 1900, _13394a_8d97e974e175aba_lg.jpeg
Okänd designer för Wedgwood, piedestail, majolika, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Konsol, skuret trä och pastellage, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _13401a_8d97ea2e6e4f487_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK