Budgivning online startar Oct 5, 2021 4:00 PM
Liveauktionen börjar: Oct 31, 2021 2:00 PM
Budgivning online slutar Oct 31, 2021 1:59 PM

Oktoberauktion söndagen den 31/10 klockan 16.00.

Titel eller beskrivning
    7d 8h
    Olson, Axel, färgetsning, "Sjömannen och sirenen", _13469a_8d9874731bedc8b_lg.jpeg

    #1 Olson, Axel, färgetsning, "Sjömannen och sirenen",

    Aktuellt bud
    3 600 SEK
    Utropspris
    3 800  - 4 000 SEK
    7d 8h
    Okänd dansk designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, teak med svart läderklädsel, _13470a_8d98814a17d0dc6_lg.jpeg

    #2 Okänd dansk designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, teak med svart läderklädsel,

    Startbud
    1 800 SEK
    Utropspris
    2 200  - 2 400 SEK
    7d 8h
    Okänd dansk designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, teak med svart läderklädsel, _13471a_8d98814bcae2648_lg.jpeg

    #3 Okänd dansk designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, teak med svart läderklädsel,

    Startbud
    1 800 SEK
    Utropspris
    2 200  - 2 400 SEK
    7d 8h
    Okänd dansk designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, teak med svart läderklädsel, _13472a_8d98814b115e890_lg.jpeg

    #4 Okänd dansk designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, teak med svart läderklädsel,

    Startbud
    1 800 SEK
    Utropspris
    2 200  - 2 400 SEK
    7d 8h
    Bang, Michael för Le Klint, golvlampa, svartlackerad metall och krom, Le Klint 321, design 1994, _13473a_8d9881489076423_lg.jpeg

    #5 Bang, Michael för Le Klint, golvlampa, svartlackerad metall och krom, Le Klint 321, design 1994,

    Startbud
    1 600 SEK
    Utropspris
    1 900  - 2 000 SEK
    7d 8h
    Tobaksskrin, palisander med intarsia, 1800-talets 2 hälft, _13474a_8d988146957a7b9_lg.jpeg

    #6 Tobaksskrin, palisander med intarsia, 1800-talets 2 hälft,

    Aktuellt bud
    350 SEK
    Utropspris
    500  - 600 SEK
    7d 8h
    Okänd designer för By Rydéns, golvlampa, metall med vit skärm, "Castor",_13475a_8d988145aaa903c_lg.jpeg

    #7 Okänd designer för By Rydéns, golvlampa, metall med vit skärm, "Castor",

    Startbud
    800 SEK
    Utropspris
    1 100  - 1 200 SEK
    7d 8h
    Papart, Max, färgetsning med carborundum och collage, "Noir ou Bleu",_13476a_8d988144e031a92_lg.jpeg

    #8 Papart, Max, färgetsning med carborundum och collage, "Noir ou Bleu",

    Startbud
    1 600 SEK
    Utropspris
    1 900  - 2 000 SEK
    7d 8h
    Appel, Karel, färgserigrafi, "Amies pour la vie",_13477a_8d988144287629a_lg.jpeg

    #9 Appel, Karel, färgserigrafi, "Amies pour la vie",

    Aktuellt bud
    3 000 SEK
    Utropspris
    3 200  - 3 400 SEK
    7d 8h
    Lindström, Bengt, färgetsning med carborundum, figurkomposition, _13478a_8d98814393110fa_lg.jpeg

    #10 Lindström, Bengt, färgetsning med carborundum, figurkomposition,

    Startbud
    1 000 SEK
    Utropspris
    1 300  - 1 400 SEK
    7d 8h
    Okänd designer, golvvas, glas, _13479a_8d9881430746495_lg.jpeg

    #11 Okänd designer, golvvas, glas,

    Startbud
    400 SEK
    Utropspris
    600  - 700 SEK
    7d 8h
    Okänd designer, golvvas, glas, _13480a_8d9881426e0b62d_lg.jpeg

    #12 Okänd designer, golvvas, glas,

    Aktuellt bud
    200 SEK
    Utropspris
    400  - 500 SEK
    12 antal per sida

    © Software Copyright 2021 Skeleton. All rights reserved.