Laddar...

Oktoberauktion

Oktoberauktion söndagen den 31/10 klockan 16.00.

Visning: Fredag 29/10 klockan 12.00 - 19.00, lördag 30/10 klockan 10.00 - 17.00 samt söndag 31/10 klockan 12.00 - 16.00

Oktoberauktion
Avslutad
Qvarsebo, Mikael, färglito, komposition, med kvinna, _13702a_lg.jpeg
231
Qvarsebo, Mikael, färglito, komposition, med kvinna,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Berggren, Jim, färglito, "Envig i eld och sand",_13705a_lg.jpeg
234
Berggren, Jim, färglito, "Envig i eld och sand",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bergman, Karl, olja, skärgårdsmotiv från Blekinge, _13711a_8d9963ad1f25ad7_lg.jpeg
240
Bergman, Karl, olja, skärgårdsmotiv från Blekinge,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, 'Ödets verkstad', _13718a_8d996405fdab42b_lg.jpeg
247
Olson, Erik, färglito, 'Ödets verkstad',
Slutpris1 400 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Michelin, Lillan, färglito, bryggflirt, _13719a_8d9964055941951_lg.jpeg
248
Michelin, Lillan, färglito, bryggflirt,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Hedman, John, olja, "Siesta", _13720a_8d9964048a5dff6_lg.jpeg
249
Hedman, John, olja, "Siesta",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Erixson, Sven "X:et", färglito, "två flickor"1959, _13721a_8d996403e9250ec_lg.jpeg
250
Erixson, Sven "X:et", färglito, "två flickor"1959,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Skagh, Henrik, olja, lada, _13727a_lg.jpeg
256
Skagh, Henrik, olja, lada,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ångsäter, Hans, olja, "Sommarpynt", _13728a_lg.jpeg
257
Ångsäter, Hans, olja, "Sommarpynt",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin", _13729a_lg.jpeg
258
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hou, Axel, olja, dimma över Julsö med Himmelbjergtornet till höger, _13730a_lg.jpeg
259
Hou, Axel, olja, dimma över Julsö med Himmelbjergtornet till höger,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Schaldemose, Eyvind, olja, "Ungdom i byn",_13731a_lg.jpeg
260
Schaldemose, Eyvind, olja, "Ungdom i byn",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Deleuran, Otto, olja, stadsbild, _13737a_lg.jpeg
266
Deleuran, Otto, olja, stadsbild,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Elfgren, Helena, färgetsning, "Samtal om natten", _13738a_lg.jpeg
267
Elfgren, Helena, färgetsning, "Samtal om natten",
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wyke, Nils Andersson, olja, utsikt mot Hagagården, Arild, _13745a_8d996f52f3226ba_lg.jpeg
274
Wyke, Nils Andersson, olja, utsikt mot Hagagården, Arild,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Riddersporre, Johan Lorents Nielsson, gouache, norskt fjordparti - motiv från Drammen, _13746a_8d996f53a36db5a_lg.jpeg
275
Riddersporre, Johan Lorents Nielsson, gouache, norskt fjordparti - motiv från Drammen,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, stilleben,_13752a_8d996f861749c7f_lg.jpeg
281
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Bjöklund, Poul, olja, Ung kvinde, _13753a_8d996f86fb99f12_lg.jpeg
282
Bjöklund, Poul, olja, Ung kvinde,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Avslutad
Okänd polsk konstnär, olja, blomsterstilleben, _13754a_8d996fb37851a85_lg.jpeg
283
Okänd polsk konstnär, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Törner, Inge, olja, ekorre i vinter, _13762a_8d996fa41ce589e_lg.jpeg
291
Törner, Inge, olja, ekorre i vinter,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Gregers-Rasmussen, Alfred, olja, landskap med hövolmar, _13763a_8d996fa92095cbc_lg.jpeg
292
Gregers-Rasmussen, Alfred, olja, landskap med hövolmar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Gregers-Rasmussen, Alfred, olja, kustparti, _13764a_8d996fb206cb722_lg.jpeg
293
Gregers-Rasmussen, Alfred, olja, kustparti,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ericson, Johan, olja, skogsinteriör med kvistsamlande kvinna, _13770a_lg.jpeg
299
Ericson, Johan, olja, skogsinteriör med kvistsamlande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'. _13773a_8d997a3c3de380b_lg.jpeg
302
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'.
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, lekande pojkar, _13782a_8d997b44329ff29_lg.jpeg
311
Okänd konstnär, olja, lekande pojkar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Mikael, färgserigrafi, Marilyn Monroe, _13783a_8d997b47ee593c5_lg.jpeg
312
Qvarsebo, Mikael, färgserigrafi, Marilyn Monroe,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Michael, offset, surrealistisk komposition med trollslända, _13784a_8d997b493a672ea_lg.jpeg
313
Qvarsebo, Michael, offset, surrealistisk komposition med trollslända,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hafström, Thomas, färglito, komposition med man, _13785a_8d997b4b076a33b_lg.jpeg
314
Hafström, Thomas, färglito, komposition med man,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Johansson, Alf, offset, Kattugglas, _13786a_8d997b52cc1fa17_lg.jpeg
315
Johansson, Alf, offset, Kattugglas,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ben-David, Ariel, färglito, komposition med kvinna, _13793a_8d997cad0fd5a24_lg.jpeg
322
Ben-David, Ariel, färglito, komposition med kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,_13805a_lg.jpeg
334
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Jansson, Rune, färglito, komposition, _13806a_lg.jpeg
335
Jansson, Rune, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, färglito, "I väntan på vind", _13808a_8d997cb533d1381_lg.jpeg
337
Jonson, Sven, färglito, "I väntan på vind",
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Zwick, Lis, emaljmålning, Marionettteater II"_13810a_8d997cfbc9176a5_lg.jpeg
339
Zwick, Lis, emaljmålning, Marionettteater II"
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn", _13814a_lg.jpeg
343
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kluge, Harry, olja, Möns Klint, _13825a_lg.jpeg
354
Kluge, Harry, olja, Möns Klint,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Ghylfe, Stig, emaljmålning monterad på träplatta, "Inringad", _13829a_8d99861b33c8f1e_lg.jpeg
358
Ghylfe, Stig, emaljmålning monterad på träplatta, "Inringad",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Zorn, Anders, hans art, olja, 1900-talets början, dalkulla, _13830a_8d99861d346ea69_lg.jpeg
359
Zorn, Anders, hans art, olja, 1900-talets början, dalkulla,
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd italiensk konstnär, 1900-talets mitt, olja, gatuscen, _13831a_8d99861e7f054ce_lg.jpeg
360
Okänd italiensk konstnär, 1900-talets mitt, olja, gatuscen,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Saietz, Gunnar, färglito, komposition, _13833a_lg.jpeg
362
Saietz, Gunnar, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Dall'Acqua, Aldo, blandteknik, racerbil,_13841a_lg.jpeg
371
Dall'Acqua, Aldo, blandteknik, racerbil,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd fransk (?) konstnär, 1800-talets mitt, oljemålningar, 1 par, plöjning respektive pråmdragning, _13852a_lg.jpeg
382
Okänd fransk (?) konstnär, 1800-talets mitt, oljemålningar, 1 par, plöjning respektive pråmdragning,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Norrman, Lars, efter honom, delvis bemålat multitryck, "Josefine",_13855a_lg.jpeg
385
Norrman, Lars, efter honom, delvis bemålat multitryck, "Josefine",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Swärd, Anne, offset, 2 st, ordspråk, _13856a_8d9987aedb24ecc_lg.jpeg
386
Swärd, Anne, offset, 2 st, ordspråk,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Holm, Åke, MYCKET stort parti linoleumsnitt,_13858a_8d9987b1824d62e_lg.jpeg
388
Holm, Åke, MYCKET stort parti linoleumsnitt,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färgetsning, "Ankarplats",_13860a_lg.jpeg
390
Olson, Axel, färgetsning, "Ankarplats",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, mapp med 3 torrnålsgravyrer; Skuggan, Skeppsvraket samt Skissblocket, _13861a_lg.jpeg
391
Olson, Axel, mapp med 3 torrnålsgravyrer; Skuggan, Skeppsvraket samt Skissblocket,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färgetsning, surrealistisk strandbild, _13862a_lg.jpeg
392
Olson, Axel, färgetsning, surrealistisk strandbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.