Oktoberauktion söndagen den 31/10 klockan 16.00.

Okänd dansk designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, teak med svart läderklädsel, _13470a_8d98814a17d0dc6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, teak med svart läderklädsel, _13471a_8d98814bcae2648_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, armstolar, 1 par, teak med svart läderklädsel, _13472a_8d98814b115e890_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Soffa, skuret och grålackerat trä, herrgårdssnickeri empire, 1800-talets slut, _13490a_8d99966b1f2b672_lg.jpeg
Soffa, skuret och grålackerat trä, herrgårdssnickeri empire, 1800-talets slut,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, pallar, 1 par, teak med stålben_13510a_lg.jpeg
Okänd designer, pallar, 1 par, teak med stålben
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stegpall, krom med röda melaminplattor, _13499a_8d98bdbaadb740b_lg.jpeg
Stegpall, krom med röda melaminplattor,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt
_13500a_8d98bdbb8eb23b0_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hyllmöbel, skuret och bonat trä, nyrenässans, sekelskiftet 1900, _13527a_lg.jpeg
Hyllmöbel, skuret och bonat trä, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, valnöt och valnötsrot, rokokostil, 1800-talets slut,_13533a_8d98e539b505e1f_lg.jpeg
Byrå, valnöt och valnötsrot, rokokostil, 1800-talets slut,
Slutpris6 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord med 1 iläggsskiva, bok, _13555a_lg.jpeg
Okänd designer för Haslev, matbord med 1 iläggsskiva, bok,
Slutpris3 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,_13565a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Resell, Sigurd för  Vatne Lenestolfabrikk, bord, bonat trä med tonad glasskiva, "Falcon",_13566a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Salongsbord, valnöt med bronsbeslag och ljus marmorskiva, Louis XV-stil, sekelskiftet 1900, _13567a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Fåtöljer, 1 par, svarvad valnöt med gul plyschklädsel, _13613a_8d99ad906c608e5_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, svarvad valnöt med gul plyschklädsel,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bokskåp, valnöt och valnötsrot, oscarianskt, 1800.talets 2 hälft, dubbla vitrindörrar och undre lådor, _13614a_8d99ad9fa2a1eea_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Soffa, 3-sits, Howardmodell, vinröd klädsel, framben med hjultrissor, enligt uppgift inköpt på NK,_13629a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Armstol, skuret och bemålat trä, gustaviansk, 1700-talets slut, dekor av bladstav, _13655a_8d99563054d88d8_lg.jpeg
Armstol, skuret och bemålat trä, gustaviansk, 1700-talets slut, dekor av bladstav,
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Armstol, skuret och bemålat trä, gustavianskt herrgårdssnickeri, 1800-talets mitt, _13656a_8d9956315ff1089_lg.jpeg
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede, _13660a_lg.jpeg
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede, _13661a_lg.jpeg
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel, _13665a_lg.jpeg
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel, _13666a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvas,_13673a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Salongsbord med klaffar, antagligen England, George IV, 1800-talets 1 hälft, _13674a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut, _13682a_lg.jpeg
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot, _13698a_lg.jpeg
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten, _13714a_lg.jpeg
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Sideboard, svartlackerad alm och marmor,_13715a_lg.jpeg
Sideboard, svartlackerad alm och marmor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fotpall, skuret och betsat trä, rokokostil, 1900-talets början, _13717a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Inge för Bröderna Andersson, Ekenässjön, fåtölj, palisander med röd textilklädsel, "Bracil", _13722a_8d9964030001496_lg.jpeg
Andersson, Inge för Bröderna Andersson, Ekenässjön, fåtölj, palisander med röd textilklädsel, "Bracil",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut, _13740a_lg.jpeg
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, soffa, svart skinnklädsel, _13741a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd designer,  1960-tal, soffbord, palisander,_13747a_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, soffbord, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, stol, teak, textilklädd rygg och sits_13748a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Salongs/matbord med 2 fällbara klaffar, bonad ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _13749a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kista, skuren och delvis bonad kamfer, _13750a_lg.jpeg
Kista, skuren och delvis bonad kamfer,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hansen, Severin för Haslev, soffbord med 2 utdragbara, melaminklädda skivor_13751a_lg.jpeg
Hansen, Severin för Haslev, soffbord med 2 utdragbara, melaminklädda skivor
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal, _13758a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ekselius, Karl Erik för JO Carlsson (JOC) Vetlanda, fåtölj, teak med svart skinnklädsel,_13759a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Thebord, ek med infattat flintgodsfat, 1910-20-tal, _13761a_lg.jpeg
Thebord, ek med infattat flintgodsfat, 1910-20-tal,
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft, _13767a_lg.jpeg
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 2 st snarlika, avlutad fur, allmogearbeten, 1700-tal, _13769a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander, _13771a_lg.jpeg
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Soffgrupp, 3 delar, nyrokokostil, 1900-talets mitt, _13777a_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Barn/miniatyrbyrå, bemålat trä, sekelskiftet 1900, _13778a_lg.jpeg
Barn/miniatyrbyrå, bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, _13779a_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel, _13780a_lg.jpeg
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, skuren och bonad bok, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,_13787a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK