Oktoberauktion söndagen den 31/10 klockan 16.00.

Salongsbord, palisander med intarsia, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, _14087a_lg.jpeg
Salongsbord, palisander med intarsia, rokokostil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _14088a_lg.jpeg
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _14089a_lg.jpeg
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matsalsstolar, 4 + 2 st, svartlackerad alm och rotting, _14090a_lg.jpeg
Matsalsstolar, 4 + 2 st, svartlackerad alm och rotting,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Soffbord med tidningshylla, hardwood och rotting, orientaliskt arbete, _14109a_lg.jpeg
Soffbord med tidningshylla, hardwood och rotting, orientaliskt arbete,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Konsolbord, förgyllt trä med skiva i Kolmårdsmarmor, _14114a_8d99a2a23e41d65_lg.jpeg
Konsolbord, förgyllt trä med skiva i Kolmårdsmarmor,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, bonat trä med metallbeslag, orientaliskt, _14116a_lg.jpeg
Soffbord, bonat trä med metallbeslag, orientaliskt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lampbord, mahogny med läderklädd skiva, _14122a_8d99a1e08c1f397_lg.jpeg
Lampbord, mahogny med läderklädd skiva,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtöljer, 1 par, vitlackerat och bronserat trä, _14123a_8d99a1d960d4c0e_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, vitlackerat och bronserat trä,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sidobord med klaffar, lackerat trä, 1900-talets 1 hälft, _14130a_lg.jpeg
Sidobord med klaffar, lackerat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel, _14136a_lg.jpeg
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _14139a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall, _14140a_lg.jpeg
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hörndivansoffa, svart läder, modern tillverkning, _14151a_8d99a206fa3580f_lg.jpeg
Hörndivansoffa, svart läder, modern tillverkning,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Soffbord, ek, skiffer och marmor, modern tillverkning, _14152a_8d99a2a499be639_lg.jpeg
Soffbord, ek, skiffer och marmor, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Wedgwood, piedestal, majolika, sekelskiftet 1900, _14179a_lg.jpeg
Okänd designer för Wedgwood, piedestal, majolika, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Toilettebyrå, avlutad fur, 1910-20-tal, _14201a_8d99a354168a32f_lg.jpeg
Toilettebyrå, avlutad fur, 1910-20-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Pall, fur och ek, 1900-talets 1 hälft, _14203a_8d99a357f2b605c_lg.jpeg
Pall, fur och ek, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Pall, vitlackerat trä, 1900-talets mitt, _14204a_8d99a357226f6b7_lg.jpeg
Pall, vitlackerat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, hyllmöbel, palisander, _14247a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1960-tal, hyllmöbel, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, pall, skiktlimmad björk, _14248a_lg.jpeg
Okänd designer, pall, skiktlimmad björk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Massagefåtölj, elektrisk_14256a_8d99a4bb7b5a05d_lg.jpeg
Massagefåtölj, elektrisk
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK