Laddar...
Oktoberauktion
Oktoberauktion söndagen den 31/10 klockan 16.00.
Visning: Fredag 29/10 klockan 12.00 - 19.00, lördag 30/10 klockan 10.00 - 17.00 samt söndag 31/10 klockan 12.00 - 16.00
Lägsta föremålsnummer
![Bag, reliefpräglat mönster med läder- och canvasdetaljer, Mulberry, _14240a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14240-itemimages/14240a_med.jpeg)
770
Bag, reliefpräglat mönster med läder- och canvasdetaljer, Mulberry,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
![Cittra i låda, Praktik, Tyskland, 1800-talets slut, _14241a_8d99a464bc333c5_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14241-itemimages/14241a_8d99a464bc333c5_med.jpeg)
771
Cittra i låda, Praktik, Tyskland, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Barn/dockservis, porslin, Victoria, 1900-talets mitt, _14242a_8d99a464105722a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14242-itemimages/14242a_8d99a464105722a_med.jpeg)
772
Barn/dockservis, porslin, Victoria, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Axelremsväska, reliefpräglat mönster med läderdetaljer samt läderplånbok, Mulberry, _14243a_8d99a47722f88ea_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14243-itemimages/14243a_8d99a47722f88ea_med.jpeg)
773
Axelremsväska, reliefpräglat mönster med läderdetaljer samt läderplånbok, Mulberry,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![2 necessärer, reliefpräglat mönster med läderdetaljer, Mulberry, _14244b_8d99a4793cd643c_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14244-itemimages/14244b_8d99a4793cd643c_med.jpeg)
774
2 necessärer, reliefpräglat mönster med läderdetaljer, Mulberry,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Palander, Gunnar, blandteknik, "Det 20 århun ANGST",_14245a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14245-itemimages/14245a_med.jpeg)
775
Palander, Gunnar, blandteknik, "Det 20 århun ANGST",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
![Palander, Gunnar, blandteknik, "Fortvivlt erindring", _14246a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14246-itemimages/14246a_med.jpeg)
776
Palander, Gunnar, blandteknik, "Fortvivlt erindring",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
![Okänd dansk designer, 1960-tal, hyllmöbel, palisander, _14247a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14247-itemimages/14247a_med.jpeg)
777
Okänd dansk designer, 1960-tal, hyllmöbel, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Okänd designer, pall, skiktlimmad björk, _14248a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14248-itemimages/14248a_med.jpeg)
778
Okänd designer, pall, skiktlimmad björk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Käpp, bemålat trä och horn med mässingsbeslag, 1800-talets mitt,_14249a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14249-itemimages/14249a_med.jpeg)
779
Käpp, bemålat trä och horn med mässingsbeslag, 1800-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Handdukshängare, valnöt, sekelskiftet 1900, _14250a_8d99a48e1371099_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14250-itemimages/14250a_8d99a48e1371099_med.jpeg)
780
Handdukshängare, valnöt, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Parti postfriska frimärken, delvis i häften, FDC mm, _14253a_8d99a4a5b07ae12_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14253-itemimages/14253a_8d99a4a5b07ae12_med.jpeg)
781
Parti postfriska frimärken, delvis i häften, FDC mm,
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
![Barbiedocka med kläder, _14254a_8d99a4a5092d055_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14254-itemimages/14254a_8d99a4a5092d055_med.jpeg)
782
Barbiedocka med kläder,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, lampskärmar, 1 par, _14255b_8d99a4a9a59892d_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14255-itemimages/14255b_8d99a4a9a59892d_med.jpeg)
783
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, lampskärmar, 1 par,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
![Massagefåtölj, elektrisk_14256a_8d99a4bb7b5a05d_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14256-itemimages/14256a_8d99a4bb7b5a05d_med.jpeg)
784
Massagefåtölj, elektrisk
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Vitrin för trådrullar, Mölnlycke, 1900-talets mitt, _14257a_8d99ab21c01f8c9_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14257-itemimages/14257a_8d99ab21c01f8c9_med.jpeg)
785
Vitrin för trådrullar, Mölnlycke, 1900-talets mitt,
Slutpris1 500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
![Mat- och kaffeservis, porslin, Royal Wessex, _14252a_8d99a489f84332c_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14252-itemimages/14252a_8d99a489f84332c_med.jpeg)
786
Mat- och kaffeservis, porslin, Royal Wessex,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
![Parti porslin, Gustavsberg Blå Blom; _14251a_8d99a48abddb007_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14251-itemimages/14251a_8d99a48abddb007_med.jpeg)
787
Parti porslin, Gustavsberg Blå Blom;
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
![Falk, Lars, olja, sommarlandskap, _14258a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14258-itemimages/14258a_med.jpeg)
788
Falk, Lars, olja, sommarlandskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Falk, Kjell, olja, kustparti, _14259a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14259-itemimages/14259a_med.jpeg)
789
Falk, Kjell, olja, kustparti,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Matta, old/semiantik persisk, _14260a_8d99ac40ba7359a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14260-itemimages/14260a_8d99ac40ba7359a_med.jpeg)
790
Matta, old/semiantik persisk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
![Okänd designer, matta, rya, _14261a_8d99ac587f698b7_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14261-itemimages/14261a_8d99ac587f698b7_med.jpeg)
791
Okänd designer, matta, rya,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
![De Passe, Crispin efter Goltzius, Hendrick, kopparstick 1 par, Pyramus och Thisbe respektive Atalanta och Meleager,_14262a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14262-itemimages/14262a_med.jpeg)
792
De Passe, Crispin efter Goltzius, Hendrick, kopparstick 1 par, Pyramus och Thisbe respektive Atalanta och Meleager,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Kopparstick, 2 st, 1900-tal, efter 1700-tals förebilder, handkolorerade, _14263a_8d99ac83cbc8cbc_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14263-itemimages/14263a_8d99ac83cbc8cbc_med.jpeg)
793
Kopparstick, 2 st, 1900-tal, efter 1700-tals förebilder, handkolorerade,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Rustningsreplikor, 2 st, kopior after romerska förebilder Lorica Segmentata (lamellpansar) respektive Hamata (ringbrynja)_14264a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/14264-itemimages/14264a_med.jpeg)
794
Rustningsreplikor, 2 st, kopior after romerska förebilder Lorica Segmentata (lamellpansar) respektive Hamata (ringbrynja)
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
![](https://images.prismic.io/skeleton-hallandsauktionsverk/82bea599-bc8d-481f-9c3c-11a015218298_white+logo.png?auto=compress,format)
KONTAKT
Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad
Tel. 035-15 69 00
info@hallandsauktionsverk.se
Öppettider 14-17 varje helgfri vardag
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.