Oktoberauktion söndagen den 31/10 klockan 16.00.

Bag, reliefpräglat mönster med läder- och canvasdetaljer, Mulberry, _14240a_lg.jpeg
770
Bag, reliefpräglat mönster med läder- och canvasdetaljer, Mulberry,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Cittra i låda, Praktik, Tyskland, 1800-talets slut, _14241a_8d99a464bc333c5_lg.jpeg
771
Cittra i låda, Praktik, Tyskland, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Barn/dockservis, porslin, Victoria, 1900-talets mitt, _14242a_8d99a464105722a_lg.jpeg
Barn/dockservis, porslin, Victoria, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Axelremsväska, reliefpräglat mönster med läderdetaljer samt läderplånbok, Mulberry, _14243a_8d99a47722f88ea_lg.jpeg
Axelremsväska, reliefpräglat mönster med läderdetaljer samt läderplånbok, Mulberry,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
2 necessärer, reliefpräglat mönster med läderdetaljer, Mulberry, _14244b_8d99a4793cd643c_lg.jpeg
2 necessärer, reliefpräglat mönster med läderdetaljer, Mulberry,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Palander, Gunnar, blandteknik, "Det 20 århun ANGST",_14245a_lg.jpeg
775
Palander, Gunnar, blandteknik, "Det 20 århun ANGST",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Palander, Gunnar, blandteknik, "Fortvivlt erindring", _14246a_lg.jpeg
Palander, Gunnar, blandteknik, "Fortvivlt erindring",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, hyllmöbel, palisander, _14247a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1960-tal, hyllmöbel, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, pall, skiktlimmad björk, _14248a_lg.jpeg
Okänd designer, pall, skiktlimmad björk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Käpp, bemålat trä och horn med mässingsbeslag, 1800-talets mitt,_14249a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Handdukshängare, valnöt, sekelskiftet 1900, _14250a_8d99a48e1371099_lg.jpeg
Handdukshängare, valnöt, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti postfriska frimärken, delvis i häften, FDC mm, _14253a_8d99a4a5b07ae12_lg.jpeg
781
Parti postfriska frimärken, delvis i häften, FDC mm,
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Barbiedocka med kläder, _14254a_8d99a4a5092d055_lg.jpeg
Barbiedocka med kläder,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, lampskärmar, 1 par, _14255b_8d99a4a9a59892d_lg.jpeg
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, lampskärmar, 1 par,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Massagefåtölj, elektrisk_14256a_8d99a4bb7b5a05d_lg.jpeg
Massagefåtölj, elektrisk
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vitrin för trådrullar, Mölnlycke, 1900-talets mitt, _14257a_8d99ab21c01f8c9_lg.jpeg
Vitrin för trådrullar, Mölnlycke, 1900-talets mitt,
Slutpris1 500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Mat- och kaffeservis, porslin, Royal Wessex, _14252a_8d99a489f84332c_lg.jpeg
Mat- och kaffeservis, porslin, Royal Wessex,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti porslin, Gustavsberg Blå Blom; _14251a_8d99a48abddb007_lg.jpeg
Parti porslin, Gustavsberg Blå Blom;
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Falk, Lars, olja, sommarlandskap, _14258a_lg.jpeg
Falk, Lars, olja, sommarlandskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Falk, Kjell, olja, kustparti, _14259a_lg.jpeg
789
Falk, Kjell, olja, kustparti,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old/semiantik persisk, _14260a_8d99ac40ba7359a_lg.jpeg
Matta, old/semiantik persisk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, matta, rya, _14261a_8d99ac587f698b7_lg.jpeg
Okänd designer, matta, rya,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
De Passe, Crispin efter Goltzius, Hendrick, kopparstick 1 par, Pyramus och Thisbe respektive Atalanta och Meleager,_14262a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kopparstick, 2 st, 1900-tal, efter 1700-tals förebilder, handkolorerade, _14263a_8d99ac83cbc8cbc_lg.jpeg
Kopparstick, 2 st, 1900-tal, efter 1700-tals förebilder, handkolorerade,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rustningsreplikor, 2 st, kopior after romerska förebilder Lorica Segmentata (lamellpansar) respektive Hamata (ringbrynja)_14264a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK