Laddar...

Novemberauktion

Novemberauktion söndagen den 28/11 klockan 16.00.

Visning:

Fredag 26/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/11 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/11 klockan 12.00 - 16.00

Novemberauktion
Avslutad
Johnzon, Sven, olja, gård i vinterlandskap, _14430a_lg.jpeg
165
Johnzon, Sven, olja, gård i vinterlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bergman, Karl, olja, skärgårdsmotiv från Blekinge, _14434a_lg.jpeg
169
Bergman, Karl, olja, skärgårdsmotiv från Blekinge,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Schaldemose, Eyvind, olja, "Ungdom i byn",_14437a_lg.jpeg
172
Schaldemose, Eyvind, olja, "Ungdom i byn",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Hou, Axel, olja, dimma över Julsö med Himmelbjergtornet till höger, _14439a_lg.jpeg
174
Hou, Axel, olja, dimma över Julsö med Himmelbjergtornet till höger,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin", _14441a_lg.jpeg
176
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd polsk konstnär, olja, blomsterstilleben, _14447a_lg.jpeg
182
Okänd polsk konstnär, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Bjöklund, Poul, olja, Ung kvinde, _14448a_lg.jpeg
183
Bjöklund, Poul, olja, Ung kvinde,
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Riddersporre, Johan Lorents Nielsson, gouache, norskt fjordparti - motiv från Drammen, _14449a_lg.jpeg
184
Riddersporre, Johan Lorents Nielsson, gouache, norskt fjordparti - motiv från Drammen,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, stilleben,_14450a_lg.jpeg
185
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, lekande pojkar, _14456a_lg.jpeg
191
Okänd konstnär, olja, lekande pojkar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ben-David, Ariel, färglito, komposition med kvinna, _14458a_lg.jpeg
193
Ben-David, Ariel, färglito, komposition med kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ericson, Johan, olja, skogsinteriör med kvistsamlande kvinna, _14460a_lg.jpeg
195
Ericson, Johan, olja, skogsinteriör med kvistsamlande kvinna,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Avslutad
Mason, Mats, olja, familj på strand, _14463a_8d9a9c6a81d6512_lg.jpeg
198
Mason, Mats, olja, familj på strand,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'. _14471a_lg.jpeg
207
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'.
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Nyström, Helmtrud, färgetsning, komposition, _14476a_8d9a9e0198c21f9_lg.jpeg
212
Nyström, Helmtrud, färgetsning, komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olsson, Karin, färglito, hus vid landsväg, _14477a_8d9a9e005f100ee_lg.jpeg
213
Olsson, Karin, färglito, hus vid landsväg,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,_14482a_lg.jpeg
218
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Inramat spel, Tyskland, 1800-talets mitt eller 2 hälft, "Das Freischüzen Spiel", _14506a_8d9ab71e4fb57ae_lg.jpeg
239
Inramat spel, Tyskland, 1800-talets mitt eller 2 hälft, "Das Freischüzen Spiel",
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja, dekor av djur, _14518a_8d9adae70b1cbc7_lg.jpeg
251
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja, dekor av djur,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja, dekor av djur, _14519a_8d9adae63d47078_lg.jpeg
252
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja, dekor av djur,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Schlyter, Ulf "Ulven", olja på glas, 9 st samramade, dekor av djur, _14520a_8d9adae7d5c4589_lg.jpeg
253
Schlyter, Ulf "Ulven", olja på glas, 9 st samramade, dekor av djur,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Müller, Thomas, olja med collage, komposition med stämpel, _14521a_8d9adaea183d46b_lg.jpeg
254
Müller, Thomas, olja med collage, komposition med stämpel,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Müller, Thomas, olja med collage, komposition med remsa, _14522a_8d9adaec2aea974_lg.jpeg
255
Müller, Thomas, olja med collage, komposition med remsa,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Müller, Thomas, olja med collage, komposition med %-tecken, _14523a_8d9adaeb3c6780b_lg.jpeg
256
Müller, Thomas, olja med collage, komposition med %-tecken,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Brynielsson, Sören, ollja, "Följ vägen - spelar Pan", _14528a_8d9adaed19f3f14_lg.jpeg
261
Brynielsson, Sören, ollja, "Följ vägen - spelar Pan",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Sowa & Reiser efter Disney, färgetsningar, 1 par, Musse Pigg och Mimmi, _14529a_8d9adaee60891b7_lg.jpeg
262
Sowa & Reiser efter Disney, färgetsningar, 1 par, Musse Pigg och Mimmi,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Jarz, Irene, färgetsning, "Mot samma mål", _14530a_8d9adaef664a2c0_lg.jpeg
263
Jarz, Irene, färgetsning, "Mot samma mål",
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Adamsson, Bo Åke, färglito, figurkomposition, _14531a_8d9adaf040dcee1_lg.jpeg
264
Adamsson, Bo Åke, färglito, figurkomposition,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Åslund, Elis, olja, stilleben med frukt, champagneflaska mm, _14553a_8d9adbc0d536348_lg.jpeg
286
Åslund, Elis, olja, stilleben med frukt, champagneflaska mm,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, personer och hus i landskap, _14555a_8d9adbc2c6952f3_lg.jpeg
288
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, personer och hus i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et, färglito, Bangkok II, utförd 1963, _14567a_lg.jpeg
300
Erixson, Sven X:et, färglito, Bangkok II, utförd 1963,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ängkvist, Olle, olja, "Gräs", _14591a_8d9ae668fb5fe74_lg.jpeg
305
Ängkvist, Olle, olja, "Gräs",
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Lodström, Georg, olja, bergparti, _14593a_8d9ae66bb9aad05_lg.jpeg
306
Lodström, Georg, olja, bergparti,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bertel-Nordström, Bertel, olja, clown, _14595a_8d9ae6bbf3be374_lg.jpeg
307
Bertel-Nordström, Bertel, olja, clown,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Ängkvist, Olle, relief, delvis bemålad lera (?), _14599a_8d9ae6c1692e293_lg.jpeg
310
Ängkvist, Olle, relief, delvis bemålad lera (?),
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Eichborn, Jack, olja, kritklippor (Gotland ?), _14600a_8d9ae6c244eea04_lg.jpeg
311
Eichborn, Jack, olja, kritklippor (Gotland ?),
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Törning, Erik, monotypi, person i blått, _14601a_8d9ae6c35994be4_lg.jpeg
312
Törning, Erik, monotypi, person i blått,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Bertel-Nordström, Bertel, olja, Stockholmsvy i skymning, i förgrunden stilleben, _14605a_8d9ae710fe9866c_lg.jpeg
313
Bertel-Nordström, Bertel, olja, Stockholmsvy i skymning, i förgrunden stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Larsson, Lars Eje, färglito, komposition med kvinna,_14619a_lg.jpeg
328
Larsson, Lars Eje, färglito, komposition med kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Glemme, Dagmar, olja, komposition, signerad och daterad 2005, Fredsfågel_14568a_8d9adcee1ef4905_lg.jpeg
333
Glemme, Dagmar, olja, komposition, signerad och daterad 2005, Fredsfågel
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Johansson, Nils, olja, komposition, "November III", _14572a_8d9ae57f9df5ccc_lg.jpeg
334
Johansson, Nils, olja, komposition, "November III",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Agnell, Olle, olja, kustklippor,_14573a_8d9ae5819e016f2_lg.jpeg
335
Agnell, Olle, olja, kustklippor,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Palander, Gunnar, blandteknik, "Fortvivlt erindring", _14623a_lg.jpeg
337
Palander, Gunnar, blandteknik, "Fortvivlt erindring",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Palander, Gunnar, blandteknik, "Det 20 århun ANGST",_14625a_lg.jpeg
339
Palander, Gunnar, blandteknik, "Det 20 århun ANGST",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Johansson, Nils, olja, landskap, _14574a_8d9ae587992ea4d_lg.jpeg
342
Johansson, Nils, olja, landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Wallin, Ellis, olja, "Solbelysta träd och berg", _14575a_8d9ae5843258025_lg.jpeg
343
Wallin, Ellis, olja, "Solbelysta träd och berg",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Wallin, Ellis, olja, motiv från Grundsund, _14579a_8d9ae5dbc837c32_lg.jpeg
344
Wallin, Ellis, olja, motiv från Grundsund,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Högardh, Gösta, olja, "Sol och skuggor"_14577a_8d9ae58682d4033_lg.jpeg
345
Högardh, Gösta, olja, "Sol och skuggor"
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.