Novemberauktion söndagen den 28/11 klockan 16.00.

Fredag 26/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/11 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/11 klockan 12.00 - 16.00

Äldre brefkortsalbum med vykort_14308a_8d9a5255e9ac3fc_lg.jpeg
Äldre brefkortsalbum med vykort
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Stort parti mynt, mestadels silver, _14351a_8d9a5f75f5510e7_lg.jpeg
Stort parti mynt, mestadels silver,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Vette, skuret och bemålat trä, 1900-talets början, _14413a_lg.jpeg
Vette, skuret och bemålat trä, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Vette, bemålat trä och papier maché (?), 1900-tal, kniphona, _14444a_8d9a9b141925b49_lg.jpeg
Vette, bemålat trä och papier maché (?), 1900-tal, kniphona,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Inklinometer (Klinometerkompass) mässing, Stanley, London, 1900-talets 2 hälft, _14478a_8d9a9e664993b76_lg.jpeg
Inklinometer (Klinometerkompass) mässing, Stanley, London, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Plåtmynt, 1 Daler Silfmynt, Fredrik I 1739, _14493a_8d9ab6bd6913d90_lg.jpeg
Plåtmynt, 1 Daler Silfmynt, Fredrik I 1739,
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Parti mynt, övervägande delen silver, vikt cirka 1000 gram, _14494a_8d9ab6c2347cc97_lg.jpeg
Parti mynt, övervägande delen silver, vikt cirka 1000 gram,
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _14610a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, _14711a_8d9af4f12e04b5a_lg.jpeg
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, _14712a_8d9af4f1f0ece9b_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, _14713a_8d9af4f3471afaa_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Minnesmynt, 6 st, 900/1000 silver, total vikt 155 gram_14732a_8d9af69bbcf42b5_lg.jpeg
Minnesmynt, 6 st, 900/1000 silver, total vikt 155 gram
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stort parti silvermynt, 40% silverhalt, total vikt 975 gram_14733a_8d9b038cd02141c_lg.jpeg
Stort parti silvermynt, 40% silverhalt, total vikt 975 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 900 SEK
Toradar, smide med trästock, Indien, 18-1900-tal, luntlåsmekanism, _14802a_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti postfriska frimärken i häften, _14901a_lg.jpeg
Parti postfriska frimärken i häften,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Parti postfriska frimärken i häften, _14905a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Parti numismatik;_14913a_8d9b0cac1c7e4b2_lg.jpeg
Parti numismatik;
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Prydnadspistoler, 3 st, 1900-talets 2 hälft, _14919a_8d9b03eeab437bc_lg.jpeg
Prydnadspistoler, 3 st, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti filateli; _14936a_8d9b0437c6108d6_lg.jpeg
Parti filateli;
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Frimärksalbum med äldre frimärken, _14982a_8d9b0d5e08849bb_lg.jpeg
Frimärksalbum med äldre frimärken,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Frimärksalbum med äldre frimärken, _14983a_8d9b0d5ff7a5eeb_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK