Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Say, William efter Harlow Georg Henry, mezzotint och linjeetsning, "The Misses Sharp", utförd 1812, _15863a_8d9d9bee8c51c80_lg.jpeg
Say, William efter Harlow Georg Henry, mezzotint och linjeetsning, "The Misses Sharp", utförd 1812,
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Krause, Emil, kolteckning med täckvitt, Slotsholms Kanal med Börsen, Köpenhamn, _15864a_8d9d9befddcc540_lg.jpeg
Krause, Emil, kolteckning med täckvitt, Slotsholms Kanal med Börsen, Köpenhamn,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _15865a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _15866a_lg.jpeg
Papart, Max, färglito, komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglito, Harlekin, _15867a_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rossi, Giovanni Giacomo efter Scultori (Mantovano), Giovanni Battista, kopparstick, "The Trojans repulsing the Greeks, 1642", efter Homeros Iliaden, _15877a_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Schovelin, Axel Thorsen, tillskriven, akvarellerad tuschteckning, landskap med boskap, _15888a_8d9da7aa6869830_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut, oljor, 1 par, landskap, _15895a_8d9da972f36efde_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets slut, oljor, 1 par, landskap,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Malteste, Louis, poster, litograferad, 1800-talets slut, Thêatre Antoine (ex Menus-Plaisirs), _15896a_8d9da823dcda833_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Watson, Caroline efter Edge Pine, Robert, roulettegrayr i sepia, "Garrick Speaking the Jubilee Ode" 1784, skådespelaren David Garrick lät 1757 skulpturen Louis-François Roubiliac utföra en _15897a_8d9da822f9351a2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matisse, Henri, efter honom, färglito, "Danseuse Créole", _15898a_8d9da8225f9209a_lg.jpeg
Matisse, Henri, efter honom, färglito, "Danseuse Créole",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hansen, Birger Th, olja, figurkomposition, _15904a_8d9da8216faaf4a_lg.jpeg
Hansen, Birger Th, olja, figurkomposition,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Björling, Carl, olja, Stockholms slott med Strömmen, _15906a_8d9dc100a9226d3_lg.jpeg
Björling, Carl, olja, Stockholms slott med Strömmen,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Thorén, Esaias, färglito, Pojke från Ibiza, _15912a_8d9dc100180e3ba_lg.jpeg
Thorén, Esaias, färglito, Pojke från Ibiza,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, blyerts och pastell, vilande kvinna, _15913a_8d9dc0ff8358e7f_lg.jpeg
Olson, Axel, blyerts och pastell, vilande kvinna,
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "Höstdag", _15675a_8d9ceb54b09b1fd_lg.jpeg
Andersson, Ragnar, olja, "Höstdag",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Persson, Ragnar "RP", färglito, Kristina, handkolorerad_15702a_8d9d1eeab825bee_lg.jpeg
Persson, Ragnar "RP", färglito, Kristina, handkolorerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "Evigheten", ur serien "Kärlekens Labyrint", ed Fata Morgana, _15753a_8d9d5be66205244_lg.jpeg
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "Evigheten", ur serien "Kärlekens Labyrint", ed Fata Morgana,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "Kärlekens Labyrint II", ur serien "Kärlekens Labyrint", ed Fata Morgana, _15755a_8d9d5be7c096bee_lg.jpeg
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "Kärlekens Labyrint II", ur serien "Kärlekens Labyrint", ed Fata Morgana,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "I Evighet", ur serien "Kärlekens Labyrint", ed Fata Morgana, _15754a_8d9d5be70d529b7_lg.jpeg
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "I Evighet", ur serien "Kärlekens Labyrint", ed Fata Morgana,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,_15917a_lg.jpeg
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lamrin, Britta, olja, Kungsträdgården med slottet i fonden, _15920a_8d9dc1073ac0cba_lg.jpeg
Lamrin, Britta, olja, Kungsträdgården med slottet i fonden,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hafström, Tomas, litografier, 3 st, motiv med personer, signerade och numrerade_15871a_8d9d9bf681cbbed_lg.jpeg
Hafström, Tomas, litografier, 3 st, motiv med personer, signerade och numrerade
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hjortzberg, Olle, olja, "Liknelsen om fikonträdet", _15922a_8d9dc2791a9de0b_lg.jpeg
Hjortzberg, Olle, olja, "Liknelsen om fikonträdet",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Williams, A, 1800-tal, olja, "A Winters Eve, view in Hants" (Hampshire), _15923a_8d9dc278132e709_lg.jpeg
Williams, A, 1800-tal, olja, "A Winters Eve, view in Hants" (Hampshire),
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Williams, A, 1800-tal, olja, "Thró the Forest, Aerly Morn, Hants" (Hampshire), _15924a_8d9dc275b7e55f8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Wahlberg, Ulf, färglito, bilskrot,_15928a_8d9dcee9a4c4627_lg.jpeg
Wahlberg, Ulf, färglito, bilskrot,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Wahlberg, Ulf, färglito, bilskrot,  _15929a_8d9dceedf02415b_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Wahlberg, Ulf, färglito, bilskrot,  _15930a_8d9dceecd0138ac_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Wahlberg, Ulf, färglito, bilskrot,  _15931a_8d9dceebb20af26_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ravn, Johannes, olja, tranor i landskap, _15935a_lg.jpeg
Ravn, Johannes, olja, tranor i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Blomquist, Uno, olja, självporträtt, _15937a_8d9dcf78f6169c7_lg.jpeg
Blomquist, Uno, olja, självporträtt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Blomquist, Uno, olja, komposition med kvinnor, _15938a_8d9dcf7a1a6b2f9_lg.jpeg
Blomquist, Uno, olja, komposition med kvinnor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Blomquist, Uno, olja, stilleben, _15939a_8d9dcf7b7b28c1c_lg.jpeg
Blomquist, Uno, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bok, Dahlberg, Erik, "Suecia Antiqua et Hodierna" med förklarande textdel, sammanbunden med Burman, Georg von & Fischer Abraham, "Prospecter...."_15941a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Péczely, Antal (Anton), olja, trädgård med handarbetande kvinnor, _15946a_8d9dcf905626df7_lg.jpeg
Péczely, Antal (Anton), olja, trädgård med handarbetande kvinnor,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Chagall, Marc, etsning och akvatint, "l'Horloge" 1956, _15951a_8d9de6ced251dff_lg.jpeg
Chagall, Marc, etsning och akvatint, "l'Horloge" 1956,
Slutpris32 000 SEK
Värdering30 000 - 32 000 SEK
Albertinelli, Mariotto, efter honom, olja, 1800-tal, Visitation (Jungfru Marias besök hos Elisabeth), _15952a_8d9de6f5ae7a8f9_lg.jpeg
Albertinelli, Mariotto, efter honom, olja, 1800-tal, Visitation (Jungfru Marias besök hos Elisabeth),
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Agnell, Olle, olja, "Landskap, Limfjorden", _15957a_8d9de70c9be132c_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, "Landskap, Limfjorden",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Agnell, Olle, olja, "Interiör från ålderdomshem", _15956a_8d9de70bf3f9ffd_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, "Interiör från ålderdomshem",
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna, _15967a_lg.jpeg
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rodhe, Lennart, färglito, "Utanför vägen", ur mappen "Lito 30", _15969a_lg.jpeg
Rodhe, Lennart, färglito, "Utanför vägen", ur mappen "Lito 30",
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jonn, Erika, olja, Båstad_15959a_8d9de74096ac40a_lg.jpeg
Jonn, Erika, olja, Båstad
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär olja, komposition, _15958a_8d9de73f245da42_lg.jpeg
Okänd konstnär olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn, _15973a_lg.jpeg
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar, _15974a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Strid, Hardy, blandteknik med collage, komposition, _15976a_lg.jpeg
Strid, Hardy, blandteknik med collage, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dahl, Peter, färglito, Fredmans Epistlar nr 2, _15977a_lg.jpeg
Dahl, Peter, färglito, Fredmans Epistlar nr 2,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK