Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Okänd designer, 1960-70-tal, fåtöljer med fotpallar, 1 par, kromade stålrör med brun skinndyna, ben med hjul,trissor_15689a_8d9d053c487c44f_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, fåtöljer med fotpallar, 1 par, kromade stålrör med brun skinndyna, ben med hjul,trissor
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Jalk, Grete för France & Sön, 1950-60-tal, soffa, teak med lösa, blå dynor_15694a_8d9d1e4b3c68b11_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Westman, Carl, armstol, svarvat och vitlackerat trä, så kallad "Arbetaremöbel", _15721a_lg.jpeg
Westman, Carl, armstol, svarvat och vitlackerat trä, så kallad "Arbetaremöbel",
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Westman, Carl, armstol, svarvat och vitlackerat trä, så kallad "Arbetaremöbel", _15722a_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stol, skuret och bemålat trä, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete signerat Johan Lindgren (verksam 1770-1800), _15724a_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, möjligen för Hugo Troeds, Bjärnum, sideboard, teak på betsat underrede med mässingsskoningar, _15693a_8d9d05ffa2bc64d_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen för Hugo Troeds, Bjärnum, sideboard, teak på betsat underrede med mässingsskoningar,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, soffbord, vitlackerad träskiva med metallfot. _15692a_8d9d060041fc713_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, Louis XVI, antagligen Nordtyskland, _15727a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, Louis XVI, antagligen Nordtyskland,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtölj, helstoppad, rosa klädsel, Farmor, _15739a_lg.jpeg
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Okänd dansk designer i Börge Mogensen art, fåtölj, brun läderklädsel på palisanderben_15742a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ekselius, Karl Erik för JO Carlsson (JOC) Vetlanda, fåtölj, teak med svart skinnklädsel,_15808a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, soffbord, teak (?),_15714a_8d9d4493ca16ba9_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, teak (?),
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-tal, bänk med lös, vändbar hurts, teak, _15826a_8d9d83055005531_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, bänk med lös, vändbar hurts, teak,
Slutpris2 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Kayser, Fredrik för Vatne Möbler, soffa, palisander med randig ylleklädsel, modellnummer 965, 1960-tal, _15823a_8d9d8360e650489_lg.jpeg
Kayser, Fredrik för Vatne Möbler, soffa, palisander med randig ylleklädsel, modellnummer 965, 1960-tal,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kayser, Fredrik för Vatne Möbler, soffa, palisander med randig ylleklädsel, modellnummer 965, 1960-tal, _15822a_8d9d8361fc5ed8c_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stegpall, krom med blå melaminplattor, _15769a_8d9e1a72368c046_lg.jpeg
Stegpall, krom med blå melaminplattor,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gammelgaard, Niels för Conform, snurrfåtölj, lackerad ek med gul textilklädsel, "Gaga", _15695a_8d9d1dc9f4ee1af_lg.jpeg
Gammelgaard, Niels för Conform, snurrfåtölj, lackerad ek med gul textilklädsel, "Gaga",
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skåp, valnöt och valnötsrot med förgyllda beslag, nyrenässans, 1800-talets slut, _15847a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Langenfeld, Werner för ESA Møbelværk, Danmark, snurrfåtölj, svart läder på kromad fot, _15849a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag, så kallad "ship's-" eller "campaign-furniture", _15850a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk (?) designer, 1950-60-tal, skrivbord, teak, _15858a_lg.jpeg
Okänd dansk (?) designer, 1950-60-tal, skrivbord, teak,
Slutpris1 900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Piedestal, skuret och lackerat trä, 1900-talets mitt, _15859a_lg.jpeg
Piedestal, skuret och lackerat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skrin, trä med metallbeslag, antagligen Japan, Meiji-Taishô, inredning med lådor, _15860a_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, mahogny, oscariansk, 1800-talets 2 hälft, _15861a_lg.jpeg
Spegel, mahogny, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Laboremus, Viborg, Danmark, soffbord, obehandlad ek, _15868a_lg.jpeg
Okänd designer för Laboremus, Viborg, Danmark, soffbord, obehandlad ek,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Larsen, Kjeld för Anderstrup, stol, ek med textilklädsel, _15869a_lg.jpeg
Larsen, Kjeld för Anderstrup, stol, ek med textilklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 4 st, skuret och bemålat trä, rokokostil, 1900-talets mitt, så kallad "svensk" ryggbricka, _15880a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace, _15884a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Nattygsbord, 1 par, mahogny med mässingsbeslag, så kallad "ship's-" eller "campaign-furniture",  Reprodux, England, _15901a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut, _15902a_lg.jpeg
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Wikkelsø, Illum för Niels Erik Eilersen, armstolar, 1 par, palisander med svart läderklädsel, "Capella" (modellnummer 4),_15905a_8d9da8a107196de_lg.jpeg
Wikkelsø, Illum för Niels Erik Eilersen, armstolar, 1 par, palisander med svart läderklädsel, "Capella" (modellnummer 4),
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd designer, antagligen för MIO, satsbord, 3 st, kromad metall med träskiva, kvadratiska_15696a_8d9d1dcb718dfe3_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen för MIO, satsbord, 3 st, kromad metall med träskiva, kvadratiska
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, matbord med 2 utdragsskivor, ek, _15918a_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, gungfår/pall, fur med vit fårskinnsklädsel, _15919a_8d9dc0fef70b5ae_lg.jpeg
Okänd designer, gungfår/pall, fur med vit fårskinnsklädsel,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Nattygsbord, 1 par, valnöt med vita marmorskivor, oscarianska, sekelskiftet 1900, _15921a_8d9dc12ab60658a_lg.jpeg
Nattygsbord, 1 par, valnöt med vita marmorskivor, oscarianska, sekelskiftet 1900,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Armstolar, 1 par, skuren palisander, nyrokoko, _15926a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren palisander, nyrokoko,
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Piedestal, metall, Tyskland, 1800-talets slut, _15936a_lg.jpeg
Piedestal, metall, Tyskland, 1800-talets slut,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, armstolar, 4 st, krom och plast,_15940a_lg.jpeg
Okänd designer, armstolar, 4 st, krom och plast,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, ljus björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, _15947a_8d9de7caba4c3c1_lg.jpeg
Byrå, ljus björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris7 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kurt Østervig för KP møbler, soffbord ek, shakermodell, _15949a_8d9df27c83eeea1_lg.jpeg
Kurt Østervig för KP møbler, soffbord ek, shakermodell,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Björneng, Svein för Bruksbo, stolar, 4 st, fur med canvasklädsel, _15950a_8d9df1fcf167b28_lg.jpeg
Björneng, Svein för Bruksbo, stolar, 4 st, fur med canvasklädsel,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, serveringsvagn, fur, _15953a_8d9df1fb56d5a25_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, serveringsvagn, fur,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Boije, Bror för Dux, dagbädd med utdragbar undre bädd, bok, _15962a_8d9df27bc28d83e_lg.jpeg
Boije, Bror för Dux, dagbädd med utdragbar undre bädd, bok,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, trädgårdsbord med två stolar, furu/redwood, _15954a_8d9df2790d7e8f6_lg.jpeg
Stackelberg, Elsa för fri form, trädgårdsbord med två stolar, furu/redwood,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel, _16002a_lg.jpeg
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avlastningsbord, vitlackerat trä, sekelskiftet 1900, _15760a_8d9d5ca6785bec7_lg.jpeg
Avlastningsbord, vitlackerat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal, _16029a_lg.jpeg
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, stolar, 3 st, bok med röd skaiklädsel, _16032a_8d9df4ef0af8a30_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK