Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Toilettebyrå, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft, _16038a_lg.jpeg
Toilettebyrå, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Fållbänk, avlutad fur, _16044a_8d9df528993ccb3_lg.jpeg
Fållbänk, avlutad fur,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Wedgwood, piedestal, majolika, sekelskiftet 1900, _16143a_lg.jpeg
Okänd designer för Wedgwood, piedestal, majolika, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, skuret och förgyllt trä, Louis XV-stil, möjligen Indien, 1900-tal, _16170a_8d9e02d113f76d1_lg.jpeg
Fåtölj, skuret och förgyllt trä, Louis XV-stil, möjligen Indien, 1900-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes, _16171a_8d9e02ad2e3b7bd_lg.jpeg
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa samt fotpall, modern tillverkning, _16191a_8d9e1aba12eaeff_lg.jpeg
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa samt fotpall, modern tillverkning,
Slutpris6 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Soffgrupp, 3 delar, bonad björk, nyrokokostil, 1900-talets mitt, _16194a_8d9e0ad0076e8c5_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, bonad björk, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits, _16195a_8d9e0b733c1cc00_lg.jpeg
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 600 SEK
Soffgrupp, 3 delar, röd konstläderklädsel, _16202a_8d9e0b7582df9c4_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, röd konstläderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _16205a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _16206a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, England, George III, 1700-talets slut, 4 lådor samt skrivklaff bakom vilken inredning med små lådor och rum, _16211a_8d9e0b98e02adf0_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny, England, George III, 1700-talets slut, 4 lådor samt skrivklaff bakom vilken inredning med små lådor och rum,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, teak, _16212a_8d9e0c429c72000_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, teak,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, teak, låda i sarg, _16213a_8d9e0c43a683e6c_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå teak, _16231a_8d9e0cac51e4aa4_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå teak,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffa, 3-sits, Howardmodell, vinröd klädsel, framben med hjultrissor, enligt uppgift inköpt på NK,_16249a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Prydnadsbord, bemålat trä, Louis XV-stil, _16252a_8d9e0de6c9b61a1_lg.jpeg
Prydnadsbord, bemålat trä, Louis XV-stil,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Gislaved produkter, arbetsstol, industridesign, _16267a_lg.jpeg
Okänd designer för Gislaved produkter, arbetsstol, industridesign,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Illums Boligshus, Köpenhamn, fotpall/taburett, teak med svart skinnklädsel, _16268a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva, _16271a_8d9e0de9a7bd2a9_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva, _16272a_8d9e0de88f3cadb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1940-50-tal, soffa, _16278a_lg.jpeg
Okänd designer, 1940-50-tal, soffa,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten, _16291a_lg.jpeg
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, ett par, grönlackerat och bronserat trä, _16295a_lg.jpeg
Stolar, ett par, grönlackerat och bronserat trä,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nattygsbord, 1 par, grönlackerat och bronserat trä, _16297a_lg.jpeg
Nattygsbord, 1 par, grönlackerat och bronserat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, mat/konferensbord, bonat trä på svetsat järnunderrede, _16298a_8d9e0f18f127849_lg.jpeg
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, mat/konferensbord, bonat trä på svetsat järnunderrede,
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, stolar, 10 st, järn, _16299a_8d9e0ea140bc354_lg.jpeg
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, stolar, 10 st, järn,
Slutpris13 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Cayouette, Francis för IKEA, bokhylla, svartlackerat trä, _16300a_8d9e0efb878c1cf_lg.jpeg
Cayouette, Francis för IKEA, bokhylla, svartlackerat trä,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 1 par, skuren valnöt, oscarianska, 1800-talets slut, _16305a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede, _16311a_8d9e0ea353cebfc_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal, _16312a_8d9e0ea48ddab03_lg.jpeg
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Gyllensvaans Möbler, Kättilstorp, byrå, teak och svartlackerat trä, _16313a_8d9e0ea5d3306a8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuret och bonat trä med senapsfärgad, djuphäftad sammetsklädsel, _16383a_8d9e19131926cac_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, skuret och bonat trä med senapsfärgad, djuphäftad sammetsklädsel,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek, _16384a_8d9e1aa59a21958_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK