Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Okänd designer för Skultuna, ljusstakar, 1 par, mässing och svärtat trä,_15815a_8d9d75b41e79c0a_lg.jpeg
Okänd designer för Skultuna, ljusstakar, 1 par, mässing och svärtat trä,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ollers, Edvin för Elme Glasbruk, jardinière, gjuten, vitopak glasmassa, _16020a_lg.jpeg
Ollers, Edvin för Elme Glasbruk, jardinière, gjuten, vitopak glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lås smide, 17-1800-tal, _16028a_lg.jpeg
Lås smide, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal, _16029a_lg.jpeg
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Durkslag, koppar och smide, 1800-tal, _16030a_lg.jpeg
Durkslag, koppar och smide, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stereo, kassettdäck Kenwood, receiver Tecknichs, CD-spelare Nakamichi, _16035a_8d9e0de3ad35e31_lg.jpeg
Stereo, kassettdäck Kenwood, receiver Tecknichs, CD-spelare Nakamichi,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gyllenläder, präglad, förgylld och bemålad kohud, _16043a_8d9df4f5ea87135_lg.jpeg
Gyllenläder, präglad, förgylld och bemålad kohud,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Docka, Skipper, _16045a_8d9df5fd0d54b04_lg.jpeg
Docka, Skipper,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tidtagareur, "Kronometer", _16046a_8d9df5fe06129bc_lg.jpeg
Tidtagareur, "Kronometer",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Amulett, skuren jade (?), Kina, antagligen Qing, 1800-tal (?), _16049a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Pärlbroderi, 1800-talets 2 hälft, _16060a_lg.jpeg
Pärlbroderi, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900, _16059a_lg.jpeg
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace, _16075a_lg.jpeg
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Cykel, GT Outpost, 21 vxl, _15691a_8d9d053fe209227_lg.jpeg
Cykel, GT Outpost, 21 vxl,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Chase, USA, bricka med sockerskål och gräddkanna, krom och bakelit, art déco_15766a_8d9d5dd58b531f3_lg.jpeg
Okänd designer för Chase, USA, bricka med sockerskål och gräddkanna, krom och bakelit, art déco
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Stelton, hylla/tidskriftshållare, _16093a_lg.jpeg
Okänd designer för Stelton, hylla/tidskriftshållare,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900, _16099a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer för Danskt Kunst Tin, jardinière, tenn, _16102a_8d9e25e3ce9f189_lg.jpeg
Okänd dansk designer för Danskt Kunst Tin, jardinière, tenn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900, _16103a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Åke I, väggspegel, teak, _16110a_8d9dffb5ae3fd53_lg.jpeg
Johansson, Åke I, väggspegel, teak,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Miniatyrspegel, glas, indo-persisk, 1900-tal, _16123a_lg.jpeg
Miniatyrspegel, glas, indo-persisk, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, grålackerat trä, empirestil, modern tillverkning, _16127a_8d9e011fc208fc9_lg.jpeg
Spegel, grålackerat trä, empirestil, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggur, mässing, Louis XV-stil, 1900-talets början, _16133a_lg.jpeg
Väggur, mässing, Louis XV-stil, 1900-talets början,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Wedgwood, piedestal, majolika, sekelskiftet 1900, _16143a_lg.jpeg
Okänd designer för Wedgwood, piedestal, majolika, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Reklamask, litograferad papp, skelskiftet 1900, Gahns Lanolincrêmetvå, _16159a_lg.jpeg
Reklamask, litograferad papp, skelskiftet 1900, Gahns Lanolincrêmetvå,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mary Quant, regnponcho, PVC, _16162a_8d9e023dedeb0b0_lg.jpeg
Mary Quant, regnponcho, PVC,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, kornischer, 1 par, teak, _16172a_8d9e02b629ac5cf_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, kornischer, 1 par, teak,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mekaniskt galoppspel, litograferad plåt, Gee-Wiz, _16175a_lg.jpeg
Mekaniskt galoppspel, litograferad plåt, Gee-Wiz,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision 9000, motorstativ, VHS, _16180a_8d9e0a4beb547d6_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision 9000, motorstativ, VHS,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision ME 6000_16181a_8d9e0a5b6a32047_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision ME 6000
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV MPAV 9000_16182a_8d9e0a64c045735_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV MPAV 9000
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _16183a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, CD- samt kasettbandspelare, MPAV 9000_16188a_8d9e0a7b96a8bf7_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, CD- samt kasettbandspelare, MPAV 9000
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti mobiltelefoner, Bang & Olufsen, Beocom,  2 st Ericsson T10S, 1 Ericsson T18S samt 1 okänd, _16193a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Snusdosa, mässing, 17-1800-tal, _16199a_lg.jpeg
Snusdosa, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Takampel, delvis bemålad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft, _16201a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skeppsljusstake, mässing, medföljer sk stumpastake Jämtslöjd WB, mässing_15821a_8d9d773286b9d8b_lg.jpeg
Skeppsljusstake, mässing, medföljer sk stumpastake Jämtslöjd WB, mässing
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, väggspegel, mässing, _16223a_8d9e0c63b674691_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, väggspegel, mässing,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, blomsterpallar, 1 par, teak, _16228a_8d9e0caa5bbadc6_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, blomsterpallar, 1 par, teak,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti smycken och bijouterier, _16229a_8d9e0c82a9e3fc8_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti medaljer mm, _16230a_8d9e0c8001df5b3_lg.jpeg
Parti medaljer mm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Covent Garden Collection AS, vägglykta, svärtat smide, _16232a_lg.jpeg
Okänd designer för Covent Garden Collection AS, vägglykta, svärtat smide,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Aryballos, terrakotta, möjligen Korinth, omkring 600 f Kr, _16235a_lg.jpeg
Aryballos, terrakotta, möjligen Korinth, omkring 600 f Kr,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Oljelampa, terrakotta, medelhavsområdet, klassisk period, _16239a_lg.jpeg
Oljelampa, terrakotta, medelhavsområdet, klassisk period,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaminur med barometer och termometer, skuren ek, arts-and-crafts, England, sekelskiftet 1900, _16240a_8d9e0ce2d1f17d0_lg.jpeg
Kaminur med barometer och termometer, skuren ek, arts-and-crafts, England, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Kalebass, Senufo, Elfenbenskusten, 1900-tal, montage i växtfiber och läder, _16246a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stereo, Retro-Line, i form av trattgrammofon, _16261a_8d9e0e23f30e375_lg.jpeg
Stereo, Retro-Line, i form av trattgrammofon,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur, patinerad brons, 1800-talets 1 hälft, stående par, möjligen Apollo och Daphne, _16265a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK