Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Gardberg, Bertel för Boda, Finland, ljusstakar, 1 par, brons, _16277a_lg.jpeg
Gardberg, Bertel för Boda, Finland, ljusstakar, 1 par, brons,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stop, tenn bukigt, locket med infattad medaljong av Oskar I,  _16280a_lg.jpeg
Stop, tenn bukigt, locket med infattad medaljong av Oskar I,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, Punu, _16282a_lg.jpeg
Mask, skuret och bemålat trä, Punu,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 5 st, mässing, 1700-1800-tal, _16283a_lg.jpeg
Ljusstakar, 5 st, mässing, 1700-1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golfbag, Titleist, medföljer 12 golfklubbor, _16284a_8d9e0df13553da3_lg.jpeg
Golfbag, Titleist, medföljer 12 golfklubbor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Golfbag Jones Sports & Co, medföljer 14 klubbor, _16285a_8d9e0df2bd8cd86_lg.jpeg
Golfbag Jones Sports & Co, medföljer 14 klubbor,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Golfbag, Ogio Sports, medföljer 13 klubbor, _16286a_8d9e0df85f660d3_lg.jpeg
Golfbag, Ogio Sports, medföljer 13 klubbor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Golfbag, Tommy Armour, medföljer 6 klubbor, _16287a_8d9e0df7483d164_lg.jpeg
Golfbag, Tommy Armour, medföljer 6 klubbor,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Golfbag, Callaway, medföljer vagn Titleist samt 3 klubbor, _16288a_8d9e0df4d8bd236_lg.jpeg
Golfbag, Callaway, medföljer vagn Titleist samt 3 klubbor,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Rökelse(?)urna, brons med cloissonnédekor, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, utvändig dekor av flikar, _16292a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Syskrin, textilklädd plast, 1960-70-tal, _16294a_lg.jpeg
Syskrin, textilklädd plast, 1960-70-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Cayouette, Francis för IKEA, bokhylla, svartlackerat trä, _16300a_8d9e0efb878c1cf_lg.jpeg
Cayouette, Francis för IKEA, bokhylla, svartlackerat trä,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bricka, bonad björk med bronshandtag, 1910-tal, _16303a_lg.jpeg
Bricka, bonad björk med bronshandtag, 1910-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bernadotte, Sigvard för Nilsjohan, termos, rostfritt stål och svart plast, _16304a_lg.jpeg
Bernadotte, Sigvard för Nilsjohan, termos, rostfritt stål och svart plast,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägg/presenterfat, gjutjärn, antagligen Husqvarna Vapenfabrik, _16310a_lg.jpeg
Vägg/presenterfat, gjutjärn, antagligen Husqvarna Vapenfabrik,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Rökelsekar, glaserat flintgods med bronsmontage, orientaliskt arbete, 1900-tal, _16317a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan, _16320a_lg.jpeg
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Docka, bisquit och textil, 1900-talets 1 hälft eller mitt, _16326a_lg.jpeg
Docka, bisquit och textil, 1900-talets 1 hälft eller mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Just Andersen, Ib, vaser, 2 st, bronserad metall, så kallad Diskometall, _16329a_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, vaser, 2 st, bronserad metall, så kallad Diskometall,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kolossalmask, skuret och bemålat trä, möjligen Punu, Gabon, _16330a_lg.jpeg
Kolossalmask, skuret och bemålat trä, möjligen Punu, Gabon,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skål, delvis bemålad hardwood med mässingsmontage, _16333a_lg.jpeg
Skål, delvis bemålad hardwood med mässingsmontage,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dalahästar, 3 st, skuret och bemålat trä, 1900-talets 2 hälft, _16334a_8d9e0ef5dea00c8_lg.jpeg
Dalahästar, 3 st, skuret och bemålat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti masker, skuret och delvis bemålat trä, 1900-tal, _16341a_lg.jpeg
Parti masker, skuret och delvis bemålat trä, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Krus, saltglaserat stengods med tennlock, Tyskland, 1800-talets 2 hälft, reliefdekor av personer, vinrankor mm, _16343a_8d9e0f28d4cae8f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bordssurtout, nysilver med 4 glasflaskor, nysilver och glas, _16356a_8d9e184721d1eae_lg.jpeg
Bordssurtout, nysilver med 4 glasflaskor, nysilver och glas,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,_16359a_lg.jpeg
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft, _16360a_lg.jpeg
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampa, bronserad metall med frostad glaskupa, sekelskiftet 1900, _16364a_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, bronserad metall med frostad glaskupa, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, skuret och bemålat trä, Sydamerika, 1800-tal, stående präst-helgon, _16365a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Skulptur, skuret och bemålat trä, Sydamerika, 1800-tal, stående präst-helgon, _16366a_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Lockskål, så kallad ägghöna, delvis bemålat bisquit, sekelskiftet 1900, _16369a_8d9e184dda92a37_lg.jpeg
Lockskål, så kallad ägghöna, delvis bemålat bisquit, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Getingfångare med propp, glas, _16377a_8d9e185215ff609_lg.jpeg
Getingfångare med propp, glas,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK