Februariauktion söndagen den 27/2 klockan 16.

Fredag 25/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 26/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 27/2 klockan 12.00 - 15.45

Reuterswärd, Anika för Fogia, soffbord, teak med glasskiva, modern tillverkning, _16959a_8d9f62ff9f8811b_lg.jpeg
Reuterswärd, Anika för Fogia, soffbord, teak med glasskiva, modern tillverkning,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Armstolar, ett par, gråmålat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _16960a_8d9f6b36b9e451b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matbord med 2 iläggsskivor samt buffet, vitlackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _16969d_8d9f6c0afd73c84_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stolar, 6 st, vitmålat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _16962a_8d9f6b3f0710eab_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Armstolar, ett par, vitlackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _16961a_8d9f6b3b50d4fb0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes, _16972a_lg.jpeg
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Snedklaffsekretär, ådringsmålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, _16970a_8d9f6b875f7bbb2_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, ådringsmålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris3 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slagbord, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _16987a_8d9f6bae56c0867_lg.jpeg
Slagbord, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slagbord med en skiva, bemålat trä, allmogearbete, 1800-tal, _16985a_8d9f6ba2959a73a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bord, bemålat trä, allmogearbete, 1800-tal, _16986a_8d9f6ba56102c86_lg.jpeg
Bord, bemålat trä, allmogearbete, 1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Soffgrupp, 3 delar, bonad björk, nyrokokostil, 1900-talets mitt, _16996a_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, bonad björk, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits, _17001a_lg.jpeg
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffgrupp, 3 delar, röd konstläderklädsel, _17007a_lg.jpeg
Soffgrupp, 3 delar, röd konstläderklädsel,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _17008a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _17009a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä, _17003a_8d9f6c0e24e6cd7_lg.jpeg
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, teak, låda i sarg, _17012a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gammelgaard, Jørgen för Erik Jørgensen, soffa, svart läderklädsel, modell EJ 20/2, _17018a_8d9f6d914098ce4_lg.jpeg
Gammelgaard, Jørgen för Erik Jørgensen, soffa, svart läderklädsel, modell EJ 20/2,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Snurrfåtölj, stål med grå läderklädsel, _17021a_8d9f6d9659796b4_lg.jpeg
Snurrfåtölj, stål med grå läderklädsel,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå teak, _17026a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå teak,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Nordal, Danmark, vitrinskåp, järn, "Oregon", _17030a_8d9f6e0a1416c6f_lg.jpeg
Okänd designer för Nordal, Danmark, vitrinskåp, järn, "Oregon",
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, clubfåtölj, canvas med bruna konstläderdetaljer, _17032a_8d9f6e0b681477e_lg.jpeg
Okänd designer, clubfåtölj, canvas med bruna konstläderdetaljer,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 1 par, skuret trä, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, _17039a_8d9f6ec633b94ad_lg.jpeg
Stolar, 1 par, skuret trä, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vägghylla med klädhängare, valnöt, sekelskiftet 1900, _17042a_8d9f6e63c3550cb_lg.jpeg
Vägghylla med klädhängare, valnöt, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva, _17056a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva, _17057a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bokhylla, rödlackerad trä- och spånskiva, Ikea  "Lack"_17060a_8d9f6ed5ee2faae_lg.jpeg
Bokhylla, rödlackerad trä- och spånskiva, Ikea "Lack"
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack", _17061a_8d9f6ed81ee7cae_lg.jpeg
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spelbord, bonad ek, 1800-talets slut, _17066a_8d9f79e270cf80a_lg.jpeg
Spelbord, bonad ek, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Gyllensvaans Möbler, Kättilstorp, byrå, teak och svartlackerat trä, _17070a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal, _17085a_lg.jpeg
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede, _17086a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 1 par, skuren valnöt, oscarianska, 1800-talets slut, _17090a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salongsbord, alrotsfanérad skiva på tredelad fot i bonat trä, sengustavianskt/empire, 1800-talets 1 hälft, _17091a_8d9f78e9feaeafa_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek, _17117a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, soffbord, mässing med oval glasskiva, _17132a_8d9f7b32df8a0ae_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, fåtölj, grå textilklädsel, _17133a_8d9f7b3d7f3ca60_lg.jpeg
Okänd designer, fåtölj, grå textilklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK