Februariauktion söndagen den 27/2 klockan 16.

Fredag 25/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 26/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 27/2 klockan 12.00 - 15.45

Okänd designer för A Ekman & Co, jardinière, nysilver med glasinsats, 1920-tal, _16763a_8d9f2297e6d4966_lg.jpeg
Okänd designer för A Ekman & Co, jardinière, nysilver med glasinsats, 1920-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 3 delar, nysilver, C G Hallberg Stockholm, empirestil, 190-talets början, _16764a_8d9f2299204b94d_lg.jpeg
Kaffeservis, 3 delar, nysilver, C G Hallberg Stockholm, empirestil, 190-talets början,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel, _16794a_8d9f2f5e36d3bf9_lg.jpeg
Takampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel,
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Skrivställ, svart marmor och förgylld mässing, 1800-talets 2 hälft, dekor av timmerstuga mm, _16795a_8d9f2f5f70f6ab4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Höganäs, 1800-talets slut, nipperfat, glaserat lergods, i form av örn, _16796a_8d9f2f608256c83_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kakburk, glas med nysilvermontage, sekelskiftet 1900, delvis gröntonad glasmassa, emaljdekor av blomma, _16797a_8d9f2f789fbb8bd_lg.jpeg
Kakburk, glas med nysilvermontage, sekelskiftet 1900, delvis gröntonad glasmassa, emaljdekor av blomma,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Säkerhetsskåp, FG modell HP05, _16824a_8d9f524a7f4cac8_lg.jpeg
Säkerhetsskåp, FG modell HP05,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ollers, Edvin för Elme Glasbruk, jardinière, gjuten, vitopak glasmassa, _16827a_lg.jpeg
Ollers, Edvin för Elme Glasbruk, jardinière, gjuten, vitopak glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Reklamflaska, Waterman bläck, glas med plastlock, 1900-talets 2 hälft, _16828a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Durkslag, koppar och smide, 1800-tal, _16839a_lg.jpeg
Durkslag, koppar och smide, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lås smide, 17-1800-tal, _16841a_lg.jpeg
Lås smide, 17-1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal, _16842a_lg.jpeg
Barn/dockstol samt dockvagga, bemålat trä, 1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skrin, bemålat trä med smidesbeslag, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, _16821a_8d9f51f3e7c99dd_lg.jpeg
Skrin, bemålat trä med smidesbeslag, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, mässing, rokokostil, sekelskiftet 1900, _16534a_8d9ed7087dfd155_lg.jpeg
Väggur, mässing, rokokostil, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skeppsur, 2 st, mässing, Smiths, 1900-talets 1 hälft, _16535a_8d9ed7110513311_lg.jpeg
Skeppsur, 2 st, mässing, Smiths, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Handdukshängare, trä och metall, _16539a_8d9efa7e0f72c6e_lg.jpeg
Handdukshängare, trä och metall,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oljelampa, mässing, 1700-tal, _16533a_8d9ed70692a23d4_lg.jpeg
Oljelampa, mässing, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti leksaksbilar, bl.a Matchbox, Corgi m.m_16536a_8d9ed713c3b3b7b_lg.jpeg
Parti leksaksbilar, bl.a Matchbox, Corgi m.m
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tidtagareur, "Kronometer", _16850a_lg.jpeg
Tidtagareur, "Kronometer",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion comfort, blå_16782a_8d9f516d9cf253b_lg.jpeg
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion comfort, blå
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion Comfort, svart_16781a_8d9f516ca892579_lg.jpeg
Elcykel, 7 vxl, Marvil, E-motion Comfort, svart
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil, _16779a_8d9f524d41dda56_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Terassvärmare, elektrisk, Einhell, NHH 2100_16780a_8d9f516e7837fbc_lg.jpeg
Terassvärmare, elektrisk, Einhell, NHH 2100
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oljelampa, smide och koppar, renässans (?), antagligen 14-1500-tal, _16874a_8d9f558ef071d14_lg.jpeg
Oljelampa, smide och koppar, renässans (?), antagligen 14-1500-tal,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Takkrona till 5 ljus, mässing, barockstil, 1900-talets  hälft, _16761a_8d9f5182506798d_lg.jpeg
Takkrona till 5 ljus, mässing, barockstil, 1900-talets hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Modelljärnväg, Märklin Delta 2915, lok 89 006, vagnar, räls, transformator mm_16895a_8d9f60a91281ee9_lg.jpeg
Modelljärnväg, Märklin Delta 2915, lok 89 006, vagnar, räls, transformator mm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti modelljärnvägsdelar, Hornby Meccano, lok med urverk_16893a_8d9f60a93f0acf6_lg.jpeg
Parti modelljärnvägsdelar, Hornby Meccano, lok med urverk
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900, _16901a_lg.jpeg
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ångmaskiner, 4 st, Wilesco, Alga och Mamod, _16892a_8d9f612d0eb4d46_lg.jpeg
Ångmaskiner, 4 st, Wilesco, Alga och Mamod,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace, _16907a_lg.jpeg
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Stelton, hylla/tidskriftshållare, _16917a_lg.jpeg
Okänd designer för Stelton, hylla/tidskriftshållare,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1800, skuren akantusdekor i Sven Nilsson Morins art, _16926a_8d9f621fc94c5d0_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900, _16928a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer för Danskt Kunst Tin, jardinière, tenn, _16930a_lg.jpeg
Okänd dansk designer för Danskt Kunst Tin, jardinière, tenn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, grålackerat trä, empirestil, modern tillverkning, _16933a_lg.jpeg
Spegel, grålackerat trä, empirestil, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Champagnekylare, driven koppar, Metallkonst Larsson & Co, Eskilstuna, _16881a_8d9f5e8dbdc1b04_lg.jpeg
Champagnekylare, driven koppar, Metallkonst Larsson & Co, Eskilstuna,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Miniatyrspegel, glas, indo-persisk, 1900-tal, _16940a_lg.jpeg
Miniatyrspegel, glas, indo-persisk, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Långpipor, 4 st, keramik och trä med tagelmontage, 1800-tal, _16532a_8d9ed704f7b0299_lg.jpeg
Långpipor, 4 st, keramik och trä med tagelmontage, 1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Barnbyrå, ådringsmålat trä, sekelskiftet 1900, _16950a_8d9f62db7382098_lg.jpeg
Barnbyrå, ådringsmålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Konfektburkar, 2 st, litograferad plåt med glaslock, _16958a_8d9f62f4f2f6db9_lg.jpeg
Konfektburkar, 2 st, litograferad plåt med glaslock,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000, _16979a_8d9f6b8e03af307_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000, _16980a_8d9f6b91b93aa51_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,_16981a_8d9f6b94e21c5e0_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision ME 6000_16991a_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision ME 6000
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV MPAV 9000_16993a_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV MPAV 9000
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C, _16982a_8d9f6b96e777a18_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 3000, medföljer originalkartong_16983a_8d9f6b99f1d2444_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 3000, medföljer originalkartong
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Record-Rullen,  medföljer originalask_16984a_8d9f6b9f557b28b_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Record-Rullen, medföljer originalask
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK