168 Snusdosa, silver, spetsoval med infattade glasfluss, senempire, 1800-talets mitt,
Edvard Gustaf Svanberg, Härnösand, 1852, l 10,5 cm, lock med bristnigar och tennlagning
Värdering | 600 - 700 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |