296 Thorén, Esias, olja, "Primitiv figur Ibiza" - förlaga till färglitografin "Pojke från Ibiza" från 1952,
signerad, 35 x 27 cm, proveniens: gåva till konstnären Sven Jonson, därefter i arv inom dennes familj
Värdering | 8 000 - 9 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |