Ljunggren, Bror, olja, utsikt över Lunds Domkyrka, _17164a_8da01ffc36aa50c_lg.jpeg
Ljunggren, Bror, olja, utsikt över Lunds Domkyrka,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Andersson, Mårten, färglito, "Selkroken", _17173a_8da01ffee4adbf2_lg.jpeg
Andersson, Mårten, färglito, "Selkroken",
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Thelander, Pär Gunnar (PG), färgetsning, "Elementära former II", _17224a_8da02001be93422_lg.jpeg
Thelander, Pär Gunnar (PG), färgetsning, "Elementära former II",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Coignard, James, färgetsning med carborundum, "Rouge, Bleu, Rouge", _17217a_8da0200689179c5_lg.jpeg
Coignard, James, färgetsning med carborundum, "Rouge, Bleu, Rouge",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Olson, Axel, färglito, "Hamnbild", _17212a_8da0200a4ffb383_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, "Hamnbild",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Det stora gästabudet II", _17211a_8da0200c9f2a8c9_lg.jpeg
Olson, Erik, färglitografi, "Det stora gästabudet II",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olofsson, Pierre, färglito, komposition, _17182a_8da0200f2ffa7d2_lg.jpeg
Olofsson, Pierre, färglito, komposition,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Wedel, Helene, gouache, komposition, _17176a_8da0201287c3997_lg.jpeg
Wedel, Helene, gouache, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hällgren, Ingvar, olja, "Ateljédörren", _17175a_8da02015017bb1a_lg.jpeg
Hällgren, Ingvar, olja, "Ateljédörren",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ekström, Chenia (Eugenia), olja, "Hav och klippor" (Strandklippor Bretagne), _17174a_8da0201884342f6_lg.jpeg
Ekström, Chenia (Eugenia), olja, "Hav och klippor" (Strandklippor Bretagne),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Rehnquist, Bonnie, olja, "Skruvis" - motiv från Skreaholm, Falkenberg, _17177a_8da0201b4edc008_lg.jpeg
Rehnquist, Bonnie, olja, "Skruvis" - motiv från Skreaholm, Falkenberg,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Cullberg, Erland, färglito, figurkomposition, _17179a_8da0201e06eb79e_lg.jpeg
Cullberg, Erland, färglito, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Yon, Edmond Charles, olja, klippbranter, Normandie,_17236a_8da029a98d4a9ad_lg.jpeg
Yon, Edmond Charles, olja, klippbranter, Normandie,
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Ruberti, Riccardo, olja, landskap från Monte Visentin, _17237a_8da029a8e2cd036_lg.jpeg
Ruberti, Riccardo, olja, landskap från Monte Visentin,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, "Marchand des vins, Paris", _17260a_8da02af89206d45_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, "Marchand des vins, Paris",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Xylografi, "Prospect af helsingborg med kärnan i 1658", _17261a_8da02af7c6ce800_lg.jpeg
Xylografi, "Prospect af helsingborg med kärnan i 1658",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wallace, J, 1800-talets 2 hälft, olja, skogsinteriör med barn, _17268a_8da034cedf6cf84_lg.jpeg
Wallace, J, 1800-talets 2 hälft, olja, skogsinteriör med barn,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jensen, Carl Henrik, olja, komposition, _17269a_8da034c6a379cf0_lg.jpeg
Jensen, Carl Henrik, olja, komposition,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Krumlinde, Olof, olja, "Lövskogsinteriör", _17279a_8da0372bbbc6649_lg.jpeg
Krumlinde, Olof, olja, "Lövskogsinteriör",
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Gegerfelt, Wilhelm von, olja, skogdunge_17283a_8da05bb40396ece_lg.jpeg
Gegerfelt, Wilhelm von, olja, skogdunge
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fagercrantz, Leon, olja, bondgård_17316a_8da05bbb5f0aa38_lg.jpeg
Fagercrantz, Leon, olja, bondgård
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Österlund, Herman, olja, skogsparti_17284a_8da05bc07dec21d_lg.jpeg
Österlund, Herman, olja, skogsparti
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Thorén, Esaias, färglito, komposition med personer, _17314a_8da05be60b1b3dd_lg.jpeg
Thorén, Esaias, färglito, komposition med personer,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, bastande man, otydligt betitlad, _17307a_8da05c01a2a00fc_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, bastande man, otydligt betitlad,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, middagsbord, _17318a_8da05bff46de305_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, middagsbord,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, skidåkaren, _17319a_8da05c0402d49c7_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, skidåkaren,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindell, Lage, litografi, komposition_17313a_8da05c0d4cf6c05_lg.jpeg
Lindell, Lage, litografi, komposition
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Eberhardson, Ebbe,  akvarell, Herde_17312a_8da05c1f901d085_lg.jpeg
Eberhardson, Ebbe, akvarell, Herde
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Green, Kulo, olja, blomsterstilleben_17308a_8da05c227ab753d_lg.jpeg
Green, Kulo, olja, blomsterstilleben
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Emitslöf-Dejmo, Ulla-Britt, olja, fiskebodar, _17309a_8da05c2e6982b48_lg.jpeg
Emitslöf-Dejmo, Ulla-Britt, olja, fiskebodar,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Eisner, Jeppe, färglitografi, Pierrot, _17315a_8da05c4d50e3a09_lg.jpeg
Eisner, Jeppe, färglitografi, Pierrot,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Wallman, Uno, olja, komposition med blommor, _17332a_lg.jpeg
Wallman, Uno, olja, komposition med blommor,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Löfman, Eric för Markströms, vas, sterlingsilver, vikt 240 gram, _17334a_lg.jpeg
Löfman, Eric för Markströms, vas, sterlingsilver, vikt 240 gram,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Lundqvist, Mia, färglito, "Strandhugg", _17335a_lg.jpeg
Lundqvist, Mia, färglito, "Strandhugg",
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Frieberg, Ryno, olja, blomsterstilleben, _17336a_lg.jpeg
Frieberg, Ryno, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Raatikainen, Mikael, olja, så kallad gåramålning, _17337a_lg.jpeg
Raatikainen, Mikael, olja, så kallad gåramålning,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mörner, Stellan, olja, "Barockportalen", _17338a_lg.jpeg
Mörner, Stellan, olja, "Barockportalen",
SlutprisInga bud
Värdering15 000 - 16 000 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglito, omöjlig komposition, _17142a_8d9face4407c1fb_lg.jpeg
Reuterswärd, Oscar, färglito, omöjlig komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglito, omöjlig komposition, _17143a_8d9face4d86bf19_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Väntan", _17144a_8da05cf5b7a818c_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, "Väntan",
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Nattens rosor", _17145a_8d9face6b7f0d48_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, "Nattens rosor",
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Björling, Carl, olja, Stockholms slott med Strömmen, _17354a_lg.jpeg
Björling, Carl, olja, Stockholms slott med Strömmen,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, tuschteckningar, 2 st, Sigismund respektive Karl IX, _17377a_8da06a03e90aafa_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1700-tal, tuschteckningar, 2 st, Sigismund respektive Karl IX,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Törnström, Ida, pastell, "Stugor vid Varfsmuren", Karlskrona, _17372a_8da06781ab64d2f_lg.jpeg
Törnström, Ida, pastell, "Stugor vid Varfsmuren", Karlskrona,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Seligmann, Johann Georg, kopparstick, handkolorerat, _17391a_lg.jpeg
Seligmann, Johann Georg, kopparstick, handkolorerat,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, etsning, Vindfläkt,_17392a_lg.jpeg
Olson, Axel, etsning, Vindfläkt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Axel, etsning, En fågel i handen, _17394a_lg.jpeg
Olson, Axel, etsning, En fågel i handen,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd engelsk konstnär, George III-IV, 1800-talets 1 hälft, tuschteckning med täckvitt, mansporträtt, _17393a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK