Riopelle, Jean Paul, färglito, "L’Affût" (1967), _17755a_8da0cc94e2902db_lg.jpeg
Riopelle, Jean Paul, färglito, "L’Affût" (1967),
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Fahlström, Öyvind, serigrafier, 10 st, "Opera" 1968, efter original från 1952-53 på Nationalmuseum i Madrid, _17758a_8da0cd0a12011e2_lg.jpeg
Fahlström, Öyvind, serigrafier, 10 st, "Opera" 1968, efter original från 1952-53 på Nationalmuseum i Madrid,
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Hallman, Adolf, färglito, man vid brandpost, _17753a_8da0cce3d982bfe_lg.jpeg
Hallman, Adolf, färglito, man vid brandpost,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro, _17764a_lg.jpeg
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, (möjligen Eric Hallström), olja, blomsterstilleben, _17766a_lg.jpeg
Okänd konstnär, (möjligen Eric Hallström), olja, blomsterstilleben,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Risberg, Arne, akryl, "Villa Hagen", _17770a_lg.jpeg
Risberg, Arne, akryl, "Villa Hagen",
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Wandel, Ingrid, färglitografi, Cellokonsert", _17286a_8da043edaf9d8a9_lg.jpeg
Wandel, Ingrid, färglitografi, Cellokonsert",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _17777a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900, _17783a_8da0cd806d14601_lg.jpeg
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färgetsning, surrealistisk strandbild, _17794a_lg.jpeg
Olson, Axel, färgetsning, surrealistisk strandbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Rit-Ola (egentligen Jan-Erik Garland), blandteknik, självporträtt med cigarr, _17795a_lg.jpeg
Rit-Ola (egentligen Jan-Erik Garland), blandteknik, självporträtt med cigarr,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _17796a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Olsson, Arne, olja, komposition, _17797a_8da0cdf8ae399c1_lg.jpeg
Olsson, Arne, olja, komposition,
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Roka, Charles, olja, kvinnoporträtt, _17798a_8da0cdf7e56258a_lg.jpeg
Roka, Charles, olja, kvinnoporträtt,
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _17801a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'. _17803a_lg.jpeg
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'.
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Raatikainen, Mikael, olja, så kallad gåramålning, _17814a_lg.jpeg
Raatikainen, Mikael, olja, så kallad gåramålning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jonsson, Björn, litografi, stadsmiljö_17282a_8da0ce52cb21ab9_lg.jpeg
Jonsson, Björn, litografi, stadsmiljö
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _17823a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Olson, Axel efter honom, färglitografier 10 st, kompositioner, _17829a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Isaksson, Gideon, olja, blomsterstilleben, _17830a_lg.jpeg
Isaksson, Gideon, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ericsson, Mikael, färgserigrafi, komposition, _17831a_lg.jpeg
Ericsson, Mikael, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Henriques, Vilhelm, olja, Väg med telefonstolpar, _17604a_8da0d95f0d39593_lg.jpeg
Henriques, Vilhelm, olja, Väg med telefonstolpar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nilsson, Lennart, offset, komposition, _17650a_8da0d9754f2d862_lg.jpeg
Nilsson, Lennart, offset, komposition,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Håfström, Erik, oljemålningar, 2 st, Golgata respektive Kaleidoskop, _17880a_8da0da588c5dd57_lg.jpeg
Håfström, Erik, oljemålningar, 2 st, Golgata respektive Kaleidoskop,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglito, personer vid strand, _17886a_8da0db054072ac6_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, personer vid strand,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition i rött, _17887a_8da0db076069f8c_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition i rött,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, Halmstad Slott sett över Nissan, _17889a_8da0da659516aa6_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, Halmstad Slott sett över Nissan,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kopparstick, 2 st, 1700-tal; Gabiel Bodenohr "Brauna in Ober Bayern" samt William Hogarth "France Plate I"_17897a_8da0db0a643b193_lg.jpeg
Kopparstick, 2 st, 1700-tal; Gabiel Bodenohr "Brauna in Ober Bayern" samt William Hogarth "France Plate I"
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fragonard, Jean Baptiste Honoré, kopparstick, 2 st, samtryckta; “Sainte Catherine d'Alexandrie” respektive _17900a_8da0db35d7bcb56_lg.jpeg
Fragonard, Jean Baptiste Honoré, kopparstick, 2 st, samtryckta; “Sainte Catherine d'Alexandrie” respektive
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär. 1900-talets 2 hälft, olja, blomsterstilleben, _17902a_8da0db3b63884b2_lg.jpeg
Okänd konstnär. 1900-talets 2 hälft, olja, blomsterstilleben,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hansen, Emil, olja, klipparti från Bornholm, _17905a_8da0db38c93a637_lg.jpeg
Hansen, Emil, olja, klipparti från Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Strid, Hardy, färglitografier, 4 st, _17833a_8da0d9101f4016f_lg.jpeg
Strid, Hardy, färglitografier, 4 st,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal, _17937a_8da0dc7060656bf_lg.jpeg
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand, _17757a_8da0dccfb407c13_lg.jpeg
806
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg, _17955a_8da0e5b7c6f8acc_lg.jpeg
814
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK