Laddar...

Marsauktion

Marsauktion
Avslutad
Guldmynt, 10 kronor, Oskar II 1901, _17730a_8da0cbfb23eeb70_lg.jpeg
542
Guldmynt, 10 kronor, Oskar II 1901,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Avslutad
Guldmynt, 10 Gulden, Nederländerna Willem III 1875. _17731a_8da0cbfc0361c24_lg.jpeg
543
Guldmynt, 10 Gulden, Nederländerna Willem III 1875.
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Guldmynt, 10 Gulden, Nederländerna Wilhelmina 1932. _17732a_8da0cbfcc738750_lg.jpeg
544
Guldmynt, 10 Gulden, Nederländerna Wilhelmina 1932.
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Guldmynt, Österrike, 10 koronas, Franz Josef 1909, _17733a_8da0cbfdb607dd4_lg.jpeg
545
Guldmynt, Österrike, 10 koronas, Franz Josef 1909,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 1 par, silver, 1900-talets mitt, dekor av akantus, _17734a_8da0cbf68a284c1_lg.jpeg
546
Ljusstakar, 1 par, silver, 1900-talets mitt, dekor av akantus,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Brosch samt hängsmycke, kaméskuren snäcka, 1 silver med markasiter, 1 förgylld metall, _17370a_8da067722c7f52a_lg.jpeg
614
Brosch samt hängsmycke, kaméskuren snäcka, 1 silver med markasiter, 1 förgylld metall,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd japansk konstnär, Meiji, 1800-talets slut, bältespännen, 1 par, silver och flintgods, möjligen Satsuma, _17834a_8da0d911d1d71c6_lg.jpeg
681
Okänd japansk konstnär, Meiji, 1800-talets slut, bältespännen, 1 par, silver och flintgods, möjligen Satsuma,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster Aqua Terra, _17837a_8da0d914fcfca9a_lg.jpeg
684
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster Aqua Terra,
Slutpris16 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Avslutad
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster, boettnummer 59690158, _17838a_8da0d917465d4e7_lg.jpeg
685
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster, boettnummer 59690158,
Slutpris10 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Damarmbandsur, stål, Longines Hydro Conquest, boettnummer 34151740, numrerad L3.247.4, _17839a_8da0d919082de6d_lg.jpeg
686
Damarmbandsur, stål, Longines Hydro Conquest, boettnummer 34151740, numrerad L3.247.4,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Armbandsur, 6 st, Swatch, _17856a_8da0d926d100dd6_lg.jpeg
703
Armbandsur, 6 st, Swatch,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Ikonen, Hannu för Valo Koru, Finland, 1900-talets 2 hälft, hängsmycke, patinerad brons, renlav, _17859a_8da0da953839d5c_lg.jpeg
706
Ikonen, Hannu för Valo Koru, Finland, 1900-talets 2 hälft, hängsmycke, patinerad brons, renlav,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti theskedar, silver, total vikt 195 gram, _17919a_8da0dbb29d6d0d8_lg.jpeg
771
Parti theskedar, silver, total vikt 195 gram,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Kaffeskedar, 12 st, silver, Rosen, total vikt 135 gram, _17920c_8da0dba9bc77a69_lg.jpeg
772
Kaffeskedar, 12 st, silver, Rosen, total vikt 135 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Parti theskedar, 6 + 4 + 1, silver total vikt 115 gram_17936a_8da0dc753856d99_lg.jpeg
793
Parti theskedar, 6 + 4 + 1, silver total vikt 115 gram
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kors med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3 gram, _17938a_8da0dc768e6fc1b_lg.jpeg
795
Kors med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3 gram,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Engelbert, Heribert, egen verkstad, brosch, 18 karat rödguld med 5 pärlor, vikt 3 gram, _17939a_8da0dc7368f2c6a_lg.jpeg
796
Engelbert, Heribert, egen verkstad, brosch, 18 karat rödguld med 5 pärlor, vikt 3 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Avslutad
Ring, 18 karat rödguld med baguetteslipad röktopas, vikt 2,5 gram, _17940a_8da0dcb03b1cd38_lg.jpeg
797
Ring, 18 karat rödguld med baguetteslipad röktopas, vikt 2,5 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Hänge, 18 karat rödguld med blå pastesten, total vikt 3,6 gram, _17941a_8da0dca19175b3d_lg.jpeg
798
Hänge, 18 karat rödguld med blå pastesten, total vikt 3,6 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Avslutad
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad bergkristall, vikt 1,9 gram, _17942a_8da0dcaf147c92a_lg.jpeg
799
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad bergkristall, vikt 1,9 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bissmarklänk, 18 karat rödguld, vikt 13,1 gram, _17943a_8da0dcab84e3a75_lg.jpeg
800
Bissmarklänk, 18 karat rödguld, vikt 13,1 gram,
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Avslutad
Armlänk, 18 karat rödguld, x-länk, vikt 9,3 gram, _17944a_8da0dcaa49540b3_lg.jpeg
801
Armlänk, 18 karat rödguld, x-länk, vikt 9,3 gram,
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Avslutad
Parti svenska silvermynt, total vikt 2200 gram, _17945a_8da0dcd41fe3e7a_lg.jpeg
802
Parti svenska silvermynt, total vikt 2200 gram,
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Avslutad
Hänge, 18 karat rödguld med facettslipad vit safir (?), vikt 3 gram, _17946a_8da0dcd64025905_lg.jpeg
803
Hänge, 18 karat rödguld med facettslipad vit safir (?), vikt 3 gram,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Kedja, 18 karat rödguld, vikt 2,4 gram, _17947a_8da0dcd71653298_lg.jpeg
804
Kedja, 18 karat rödguld, vikt 2,4 gram,
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Brosch, sterlingsilver med vit, facettslipad sten, _17959a_8da0e6b0902a353_lg.jpeg
818
Brosch, sterlingsilver med vit, facettslipad sten,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.