Armstolar, ett par, gråmålat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _17707a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, matbord, vitlackerat laminat, _17709a_lg.jpeg
Okänd designer, matbord, vitlackerat laminat,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstolar, 3 + 1, svarvad och bonad alm, så kallade Windsorstolar, _17710a_8da0cb49bd4987d_lg.jpeg
Armstolar, 3 + 1, svarvad och bonad alm, så kallade Windsorstolar,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Taburett, skuret och bonat trä, senempire, 1800-talets mitt, _17711a_8da0cb476d517ae_lg.jpeg
Taburett, skuret och bonat trä, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pianopall, bonat trä, 1900-talets 1 hälft, _17712a_8da0cb46a17ca92_lg.jpeg
Pianopall, bonat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taburett, skuret och bonat trä med textilklädd sits, _17714a_8da0cb4590683e7_lg.jpeg
Taburett, skuret och bonat trä med textilklädd sits,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes, _17716a_lg.jpeg
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slagbord med en skiva, bemålat trä, allmogearbete, 1800-tal, _17718a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 6 st, vitmålat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _17721a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Matbord med 2 iläggsskivor samt buffet, vitlackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _17722a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä, _17742a_lg.jpeg
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits, _17743a_lg.jpeg
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander, _17752a_8da0ccf78073b7d_lg.jpeg
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för AB Svenska Möbelfabriker, spelbord, bonat trä med grön, filtklädd skiva, _17760a_8da0ccf6b539baa_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, teak, låda i sarg, _17761a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _17762a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gammelgaard, Jørgen för Erik Jørgensen, soffa, svart läderklädsel, modell EJ 20/2, _17765a_lg.jpeg
Gammelgaard, Jørgen för Erik Jørgensen, soffa, svart läderklädsel, modell EJ 20/2,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1940-50-tal, tidningshylla, rotting och bambu med glasskiva, _17749a_8da0cc0b0db4a4e_lg.jpeg
Okänd designer, 1940-50-tal, tidningshylla, rotting och bambu med glasskiva,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, omkring 1920, bestickschatull, skuren och bonad ek, barockstil, _17275a_8da03643452c3b4_lg.jpeg
Okänd designer, omkring 1920, bestickschatull, skuren och bonad ek, barockstil,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, clubfåtölj, canvas med bruna konstläderdetaljer, _17774a_lg.jpeg
Okänd designer, clubfåtölj, canvas med bruna konstläderdetaljer,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bokhylla, rödlackerad trä- och spånskiva, Ikea  "Lack"_17802a_lg.jpeg
Bokhylla, rödlackerad trä- och spånskiva, Ikea "Lack"
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva, _17806a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spelbord, bonad ek, 1800-talets slut, _17808a_lg.jpeg
Spelbord, bonad ek, 1800-talets slut,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack", _17809a_lg.jpeg
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede, _17815a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal, _17817a_lg.jpeg
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord, alrotsfanérad skiva på tredelad fot i bonat trä, sengustavianskt/empire, 1800-talets 1 hälft, _17818a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, fåtölj, bonad bok, "Stora Fjäderbrickan",_17826a_8da0cf6f0a3c0eb_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Åfors, fåtölj, bonad bok, "Stora Fjäderbrickan",
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal, skåp, kalkad ek, _17827a_8da0cf2218061c9_lg.jpeg
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal, skåp, kalkad ek,
Slutpris1 400 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Spegeltrymå med konsol, delvis svärtad valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900, _17828a_8da0cf70622284c_lg.jpeg
Spegeltrymå med konsol, delvis svärtad valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, pallar, 2 st, lackerad metall och röd plast_17494a_8da0b22d08d8198_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, pallar, 2 st, lackerad metall och röd plast
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek, _17832a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffa, ljus björk med lösa, textilklädda blå dynor, _17610a_8da0be4ffaff4fa_lg.jpeg
Okänd designer, soffa, ljus björk med lösa, textilklädda blå dynor,
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 1 par, skuret, bemålat och bronserat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, _17696a_8da0cb4c842a3dc_lg.jpeg
Stolar, 1 par, skuret, bemålat och bronserat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, linneskåp, mahogny, 1900-talets mitt, _17609a_8da0be4db36d71c_lg.jpeg
Okänd designer, linneskåp, mahogny, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gueridoner, 1 par, skuret, bemålat och förgyllt trä, _17836a_8da0d98867cef9b_lg.jpeg
Gueridoner, 1 par, skuret, bemålat och förgyllt trä,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Piedestaler, 2 st samt bord, konstmassa, orientaliska arbeten, _17845a_8da0da575087e37_lg.jpeg
Piedestaler, 2 st samt bord, konstmassa, orientaliska arbeten,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj med fotpall, grön läderklädsel, elektrisk,_17507a_8da0b266fbd7769_lg.jpeg
Fåtölj med fotpall, grön läderklädsel, elektrisk,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd dansk designer, armstol, bonad ek med ljusbrun konstläderklädsel, _17754a_8da0cc2852f5bc0_lg.jpeg
Okänd dansk designer, armstol, bonad ek med ljusbrun konstläderklädsel,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, serveringsbord/vagn, ek, 1900-talets mitt,  _17750a_8da0cc0f219dbe2_lg.jpeg
Okänd designer, serveringsbord/vagn, ek, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Länsfåtölj, skuren ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _17867a_8da0e75644bee19_lg.jpeg
Länsfåtölj, skuren ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _17868a_8da0dc85a0b7243_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut, _17869a_8da0d9f8719320d_lg.jpeg
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffa, skuret och vitlackerat trä, gustavianskt herrgårdssnickeri, _17870a_8da0db34417c18c_lg.jpeg
Soffa, skuret och vitlackerat trä, gustavianskt herrgårdssnickeri,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Stolar 4 st samt taburett, vitlackerad metall, 1900-talets mitt, _17871a_8da0da60bd967d7_lg.jpeg
Stolar 4 st samt taburett, vitlackerad metall, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier, _17872a_8da0da646cdbcc0_lg.jpeg
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast, _17873a_8da0d9ee8bd1781_lg.jpeg
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Köks/utdragssoffa, avlutad fur, 1800-talets 2 hälft, _17877a_8da0da02b691437_lg.jpeg
Köks/utdragssoffa, avlutad fur, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK