Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, soffbord, pyramidmahogny, "Diplomat", _17228a_8da01e8f05f9411_lg.jpeg
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, soffbord, pyramidmahogny, "Diplomat",
Slutpris12 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Mathsson, Bruno för Dux, vilstol med fotpall, böjträ med stoppad klädsel, "Pernilla", _17278a_8da037245364481_lg.jpeg
Mathsson, Bruno för Dux, vilstol med fotpall, böjträ med stoppad klädsel, "Pernilla",
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, soffbord, mässing med oval glasskiva, _17325a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, fåtölj, grå textilklädsel, _17324a_lg.jpeg
Okänd designer, fåtölj, grå textilklädsel,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stegpall, krom med infattade melaminplattor, _17263a_8da05c8a2aab7df_lg.jpeg
Stegpall, krom med infattade melaminplattor,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Herrbetjänt, bonat trä och mässing, _17262a_8da02af709be3d9_lg.jpeg
Herrbetjänt, bonat trä och mässing,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, trädgårdsbord med två stolar, furu/redwood, _17344a_lg.jpeg
Stackelberg, Elsa för fri form, trädgårdsbord med två stolar, furu/redwood,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, gungfår/pall, fur med vit fårskinnsklädsel, _17348a_lg.jpeg
Okänd designer, gungfår/pall, fur med vit fårskinnsklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Arkitekt/ritbord, mahogny, 1800-talets 1 hälft eller mitt, _17362a_lg.jpeg
Arkitekt/ritbord, mahogny, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, soffbord, vitlackerad träskiva med metallfot. _17397a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, Louis XVI, antagligen Nordtyskland, _17404a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, Louis XVI, antagligen Nordtyskland,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace, _17419a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn AB, matbord med 3 fanerade iläggsskivor, modell 771, _17395a_8da0759c186354b_lg.jpeg
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn AB, matbord med 3 fanerade iläggsskivor, modell 771,
Slutpris20 000 SEK
Värdering22 000 - 24 000 SEK
Armstolar, 1 par, skuren och bonad rödbok med rottingklädsel, Louis XV-stil, Frankrike, sekelskiftet 1900, _17435a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren och bonad rödbok med rottingklädsel, Louis XV-stil, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-tal, skrivbord, mahogny, _17439a_8da07640dcf2bc9_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, skrivbord, mahogny,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mathsson, Bruno för SunDesign AB Sunne, kontorsstol, beige skinn på metallunderrede på hjul._17442a_8da08cfb9ac0ba5_lg.jpeg
Mathsson, Bruno för SunDesign AB Sunne, kontorsstol, beige skinn på metallunderrede på hjul.
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Langenfeld, Werner för ESA Møbelværk, Danmark, snurrfåtölj, svart läder på kromad fot, _17464a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, armstolar, 4 st, krom och plast,_17552a_lg.jpeg
Okänd designer, armstolar, 4 st, krom och plast,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nattygsbord, 1 par, mahogny med mässingsbeslag, så kallad "ship's-" eller "campaign-furniture",  Reprodux, England, _17558a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Nattygsbord, 1 par, mahogny med mässingsbeslag och läderklädd skiva, så kallad "ship's-" eller "campaign-furniture",_17564a_8da0b4331d99d06_lg.jpeg
Nattygsbord, 1 par, mahogny med mässingsbeslag och läderklädd skiva, så kallad "ship's-" eller "campaign-furniture",
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord samt 3 stolar, ek, modern tillverkning, _17576a_8da0b5005c4e0a4_lg.jpeg
Okänd designer för Haslev, matbord samt 3 stolar, ek, modern tillverkning,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Fotpall, Burhéns, modell Oxford, pistagegrön plyschklädsel, _17584a_lg.jpeg
Fotpall, Burhéns, modell Oxford, pistagegrön plyschklädsel,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armstol, skuren och bonad ek, barockstil, sekelskiftet 1900, _17577a_8da0b5ac3bdf14f_lg.jpeg
Armstol, skuren och bonad ek, barockstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Markelius, Sven för Bodafors, stolar 14 st, björk, så kallade "Orkesterstolar", _17623a_8da0bfdcfc6da83_lg.jpeg
Markelius, Sven för Bodafors, stolar 14 st, björk, så kallade "Orkesterstolar",
Slutpris9 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Seeck, Herman för Asko, stolar, 10 st, björk, "Radstol modell 485"_17626a_8da0bfde3ea1933_lg.jpeg
Seeck, Herman för Asko, stolar, 10 st, björk, "Radstol modell 485"
Slutpris1 500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Arkivskåp, ek, 1920-30-tal, _17640a_8da0bfdf9d3e247_lg.jpeg
Arkivskåp, ek, 1920-30-tal,
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, stolar, 3 st, bok med röd skaiklädsel, _17657a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord med klaffar, ljus björk, biedermeierstil, _17658a_lg.jpeg
Salongsbord med klaffar, ljus björk, biedermeierstil,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Konsolbord, mässing med skiva i onyx, Louis XV-stil, _17171a_8da011a71069ea7_lg.jpeg
Konsolbord, mässing med skiva i onyx, Louis XV-stil,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Fållbänk, avlutad fur, _17663a_lg.jpeg
Fållbänk, avlutad fur,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa, modern tillverkning, _17242a_8da0c111765dd6e_lg.jpeg
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa, modern tillverkning,
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Skalma Design Team för Skalma, Skals, soffa, såpbehandlad ek med textilklädsel, "Asmara", _17671a_8da0c10f8fc81be_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ekornes, Jens för Ekornes ASA, fåtölj, Stressless, beige läder med fot i björk_17226a_8da01ddfad5f3eb_lg.jpeg
Ekornes, Jens för Ekornes ASA, fåtölj, Stressless, beige läder med fot i björk
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson', _17672b_8da0c07075eb558_lg.jpeg
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson',
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson', _17673a_8da0c072298a3df_lg.jpeg
Slutpris5 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lampbord, 1 par, mahogny, 1900-talets 2 hälft, _17270a_8da0363cf4f5690_lg.jpeg
Lampbord, 1 par, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstol, skuren ek med broderad dyna, allmogearbete, antagligen Skåne, _17271a_8da0363da8acb64_lg.jpeg
Armstol, skuren ek med broderad dyna, allmogearbete, antagligen Skåne,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå, valnöt med intarsia, Tyskland, barock, 1700-talets 1 hälft, _17679a_8da0c1496ce6926_lg.jpeg
Byrå, valnöt med intarsia, Tyskland, barock, 1700-talets 1 hälft,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Snedklaffsekretär, bonad ek med bronsbeslag, 1700-tal, _17680a_8da0c14abc69546_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, bonad ek med bronsbeslag, 1700-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft, _17681a_8da0c1f36478ceb_lg.jpeg
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hörnskåp, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, _17682a_8da0c1f55e97ba2_lg.jpeg
Hörnskåp, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, soffa, vitlackerat trä med textilklädda dynor, _17683a_8da0c14d9bf8446_lg.jpeg
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, soffa, vitlackerat trä med textilklädda dynor,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, Danmark, 1900-talets början, _17684a_8da0c1f6e697966_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Salsskåp, ek, 1700-tal, underdel med 4 lådor, överdel med 2 skåpdörrar unde så kallat Danzigerkrön, _17687a_lg.jpeg
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Barnmöbel/soffa med förvaring, vitlackerat trä, _17689a_lg.jpeg
Barnmöbel/soffa med förvaring, vitlackerat trä,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, valnöt och valnötsrot. nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _17699a_8da0cb4835a4ab2_lg.jpeg
Byrå, valnöt och valnötsrot. nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, blålackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft, _17700a_8da0cb48ad349cb_lg.jpeg
Byrå, blålackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, ett par, vitlackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _17701a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK