123 Quaich, sterlingsilver och förgylld mässing, arts-and-crafts, England, sekelskiftet 1900,

18081a_8da195c9bc0e8f7_med.jpeg
  • 18081a_8da195c9bc0e8f7_sm.jpeg
  • 18081b_8da195c9bc4d152_sm.jpeg
  • 18081c_8da195b588de2d0_sm.jpeg

stiliserad växtdekor, stämplad William Hutton & Sons, London 1899, l 12 cm, silvervikt 60 gram

    Värdering600 - 700 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK