Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack", _18489a_lg.jpeg
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva, _18491a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, fotpall, bonat trä med brun läderklädsel, _18443a_8da22ae42e9096b_lg.jpeg
Okänd dansk designer, fotpall, bonat trä med brun läderklädsel,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek, _18497a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Länsfåtölj, skuren ek med broderad klädsel, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _18380a_8da21e804869a81_lg.jpeg
Länsfåtölj, skuren ek med broderad klädsel, barockstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, rullbord, bok med dubbla vita laminatskivor, _18385a_8da21dd0c4e2020_lg.jpeg
Okänd designer, rullbord, bok med dubbla vita laminatskivor,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj, 1900-talets 1 hälft, _18386a_8da21dd34a1a046_lg.jpeg
Fåtölj, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd norsk (?) designer, fåtölj med fotpall, bonat trö med lös, brun läderklädsel, _18387a_8da21f5e0c9845e_lg.jpeg
Okänd norsk (?) designer, fåtölj med fotpall, bonat trö med lös, brun läderklädsel,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 4 st, ek, 1900-tal, _18388a_8da22177a3f32cc_lg.jpeg
Stolar, 4 st, ek, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Cafébord, trä med aluminiumfot, modern tillverkning, _18390a_8da221794618b58_lg.jpeg
Cafébord, trä med aluminiumfot, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut, _18504a_lg.jpeg
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier, _18505a_lg.jpeg
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd designer för Muuramen Tuolitehdas Osakeyhtiö, Muurame, salongsmöbel, 10 delar, _18510a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Matsalsstolar, 12 st, skuren och bonad bok, Hepplewhitestil, _18511a_lg.jpeg
Matsalsstolar, 12 st, skuren och bonad bok, Hepplewhitestil,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast, _18513a_lg.jpeg
Okänd designer för Rabami, Danmark, stapelstolar, 12 st, krom och röd plast,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Köksskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 9 lådor och 5 skåpsdörrar, _18514a_lg.jpeg
Köksskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 9 lådor och 5 skåpsdörrar,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Väggskåp, ek, 1800-talets 1 hälft eller mitt, _18515a_8da22d72e9f3136_lg.jpeg
Väggskåp, ek, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tidskriftshållare med hjul, mahogny,_18517a_8da22e30f940029_lg.jpeg
Tidskriftshållare med hjul, mahogny,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek, _18525a_lg.jpeg
Okänd designer, fåtölj, skuren och bonad ek,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer 1950-tal, gungstol, vitlackerat trä, _18526a_8da22e77945ecf0_lg.jpeg
Okänd designer 1950-tal, gungstol, vitlackerat trä,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart, _18551a_lg.jpeg
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1970.80-tal, soffbord, fur, _18566a_8da22fc2c89267f_lg.jpeg
Okänd designer, 1970.80-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bänk, fur, tillverkad av halvstock, _18570a_8da22fa7c6d6bcf_lg.jpeg
Bänk, fur, tillverkad av halvstock,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _18572a_8da22fc459037f0_lg.jpeg
Fåtölj, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Trädgårdssoffa, brunlackerat gjutjärn och trä, Melins Anderstorp, _18573a_8da22fc5422f61b_lg.jpeg
Trädgårdssoffa, brunlackerat gjutjärn och trä, Melins Anderstorp,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Sidobord, bambu och rotting med frostad glaskiva, 1900-talets mitt, _18574a_8da22fc6e1ccd6a_lg.jpeg
Sidobord, bambu och rotting med frostad glaskiva, 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien, _18576a_8da22fc628db223_lg.jpeg
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mogensen, Börge för Karl Andersson & Söner, stol, ek med cognacsfärgad läderklädsel, _18577a_8da22fe55e30b45_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för IKEA, stolar, 4 st, ek med textilklädsel, 1960-tal, _18578a_8da22fe623f546b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Arbets/snurrstolar, 1 par, konstläderklädsel på metallfot, _18579a_8da22fe6d9f5db9_lg.jpeg
Arbets/snurrstolar, 1 par, konstläderklädsel på metallfot,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Koch, Mogens för Interna, Danmark, fällstol, bonad bok och canvas med läderdetaljer, så kallad Safaristol, _18581a_8da2370d604de30_lg.jpeg
Koch, Mogens för Interna, Danmark, fällstol, bonad bok och canvas med läderdetaljer, så kallad Safaristol,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Biblioteksbord, skuren och bonad ek, art-and-crafts, _18601a_8da237c18d20ec6_lg.jpeg
Biblioteksbord, skuren och bonad ek, art-and-crafts,
Slutpris2 200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien, _18618a_8da238da4c4f893_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien, _18619a_8da238db57f3991_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien, _18620a_8da238dc308a521_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Caféstol, tvinnad järntråd, 1900-talets 1 hälft, _18621a_8da2390f617baef_lg.jpeg
Caféstol, tvinnad järntråd, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel, _18622a_8da2391039a4b85_lg.jpeg
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel, _18623a_8da23910e9c7120_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Altanmöbel, bambu och rotting, soffa, 2 fåtöljer samt bord med glasskiva_18626a_8da239877f56db1_lg.jpeg
Altanmöbel, bambu och rotting, soffa, 2 fåtöljer samt bord med glasskiva
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Soffa, helstoppad, 3-sits, Howardmodell, _18632a_8da23a7bbce97bc_lg.jpeg
Soffa, helstoppad, 3-sits, Howardmodell,
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fåtölj samt sittpuff, Howardmodell, _18633a_8da23a7aac6fd43_lg.jpeg
Fåtölj samt sittpuff, Howardmodell,
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1960-tal, väggsystem, palisander, _18671a_8da24707bacfd6e_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, väggsystem, palisander,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK