Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten, _18502a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, keramik, 1900-talets slut, sittande Cavalier King Charles spaniel, _18503a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Serveringsbricka, nysilver, 1900-talets mitt, _18451a_8da22b0027e327e_lg.jpeg
Serveringsbricka, nysilver, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti äldre vykort, _18452a_8da22b0239a5f44_lg.jpeg
Parti äldre vykort,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pump samt smörjspruta, mässing, 1900-talets 1 hälft, _18453a_8da22b07033db07_lg.jpeg
Pump samt smörjspruta, mässing, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti hattar, stärkkragar mm, _18454a_8da22b14fb69e28_lg.jpeg
Parti hattar, stärkkragar mm,
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Radio, Philips, 50-tal, _18457a_8da22b1c3f96751_lg.jpeg
Radio, Philips, 50-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrin, bonad ek, 1800-talets 2 hälft, _18460a_8da22b24f47256e_lg.jpeg
Skrin, bonad ek, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fiol, Bruno Klemm, Markneukirchen, Tyskland, _18512a_lg.jpeg
Fiol, Bruno Klemm, Markneukirchen, Tyskland,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Golvur, mahogny, England, George IV, 1800-talets 1 hälft, _18516a_8da22d81c9b70a4_lg.jpeg
Golvur, mahogny, England, George IV, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Tidskriftshållare med hjul, mahogny,_18517a_8da22e30f940029_lg.jpeg
Tidskriftshållare med hjul, mahogny,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lådspegel, delvis svärtad björk, biedermeier, 1800-talets mitt, _18522a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Réaumurtermometer i skyddsglas, Danmark, senempire, 1800-talets 1 hälft, palisander med intarsiadekor och brännförgyllda detaljer, _18529a_8da22e607ae5db0_lg.jpeg
Réaumurtermometer i skyddsglas, Danmark, senempire, 1800-talets 1 hälft, palisander med intarsiadekor och brännförgyllda detaljer,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spel, Fotbollspelet "Nick-i", 1900-talets mitt, _18530a_8da22eb0cbe6029_lg.jpeg
Spel, Fotbollspelet "Nick-i", 1900-talets mitt,
Slutpris2 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Blunddocka, Schildkröt, 1910-20-tal, _18535a_8da22eb204a7ec4_lg.jpeg
Blunddocka, Schildkröt, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sockerlåda med -huggare och undre låda, valnöt, sekelskiftet 1900, _18536a_lg.jpeg
Sockerlåda med -huggare och undre låda, valnöt, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Leksakshäst på hjul, skuret och bemålat trä, _18537a_lg.jpeg
Leksakshäst på hjul, skuret och bemålat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, delvis svärtad valnöt, Junghans, _18538a_lg.jpeg
Bordsur, delvis svärtad valnöt, Junghans,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900, _18539a_lg.jpeg
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal, _18552a_lg.jpeg
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, björk med intarsia, urtavla signerat Olof Kieding no 87 (1724-1805), _18557a_8da22f8571256cc_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Aladåbform, koppar, 1800-talets 1 hälft, _18558a_8da22f45b477a73_lg.jpeg
Aladåbform, koppar, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Badrumsskåp, gul och svart plast, Vetta, Italien 1960-tal, _18561a_8da22f82081940b_lg.jpeg
Badrumsskåp, gul och svart plast, Vetta, Italien 1960-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, 1900-talets början, _18562a_8da22f87ce40e6e_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, 1900-talets början,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsfotogenlampa, metall och glas, 1900-talets början, _18563a_8da22f899ed56c4_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, metall och glas, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette), _18564a_8da22faed968fb5_lg.jpeg
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette), _18565a_8da22fb0f3ed5d2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stort parti äldre spel, pussel mm, _18567a_8da22fe3b71d276_lg.jpeg
Stort parti äldre spel, pussel mm,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette), _18568a_8da22fafef57bc2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Skyttespel,  IMO Diana Schiessautomat, _18569a_8da22faae60548d_lg.jpeg
Skyttespel, IMO Diana Schiessautomat,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spelmaskin, Yatzy Bar, _18571a_8da22fa6e647a54_lg.jpeg
Spelmaskin, Yatzy Bar,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien, _18576a_8da22fc628db223_lg.jpeg
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti nysilver, 1900-tal, _18580a_8da22fea319d79d_lg.jpeg
Stort parti nysilver, 1900-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Bords/bouillottelampa, mässing, orientaliskt arbete, sekelskiftet 1900, _18602a_8da237c45324fb5_lg.jpeg
Bords/bouillottelampa, mässing, orientaliskt arbete, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dokumentmappar, 1 par, papp, 1900-talets början, _18599a_8da237bf631fa7b_lg.jpeg
Dokumentmappar, 1 par, papp, 1900-talets början,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Handfat, slipad sten, modern tillverkning, _18592a_8da2375951a2032_lg.jpeg
Handfat, slipad sten, modern tillverkning,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Brevkortsalbum, 4 st, 1900-talets första hälft, _18598a_8da2376e2421d68_lg.jpeg
Brevkortsalbum, 4 st, 1900-talets första hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti koppar, _18603a_8da237fb60f3f5d_lg.jpeg
Stort parti koppar,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bäckström, Holger & Ljungberg, Bo (Beck & Jung), askfat, aluminium, Ultima _18604a_8da237bc4fbf312_lg.jpeg
Bäckström, Holger & Ljungberg, Bo (Beck & Jung), askfat, aluminium, Ultima
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1910-20-tal, litografier, 1 par, inglasade, stående kvinnor, _18617a_8da238d8fa735b3_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1910-20-tal, litografier, 1 par, inglasade, stående kvinnor,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Berntsen, Maria för Georg Jensen, kandelaber till 4 ljus, rostfritt stål, "Season", _18625b_8da239862749a10_lg.jpeg
Berntsen, Maria för Georg Jensen, kandelaber till 4 ljus, rostfritt stål, "Season",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal, _18630a_8da23a797237b82_lg.jpeg
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Käpp med silverkrycka, stämplad 1916, _18635a_8da23b36b8d64bc_lg.jpeg
Käpp med silverkrycka, stämplad 1916,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fat, 5 st, tenn, 17-1800-tal, bland annat England, _18657a_8da23c02570103d_lg.jpeg
Fat, 5 st, tenn, 17-1800-tal, bland annat England,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lådhandtag, 11 st, porslin, dekor av blommor och murgröna, _18668a_8da243990841d2b_lg.jpeg
Lådhandtag, 11 st, porslin, dekor av blommor och murgröna,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Konsoler, 1 par, mässing, sekelskiftet 1900, _18669a_8da243984473d77_lg.jpeg
Konsoler, 1 par, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skål, skuret trä, 1900-tal, _18670a_8da2442130fecc3_lg.jpeg
Skål, skuret trä, 1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK