734 Okänd designer för Muuramen Tuolitehdas Osakeyhtiö, Muurame, salongsmöbel, 10 delar,
svarvat och vitlackerat trä, 1920-tal, soffa, 2 armstolar, 2 bord, 4 stolar samt gungstol, etikettmärkta, bruksslitage, senare klädsel
Värdering | 2 200 - 2 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |