Söndagen den 29/5 klockan 16.

Tallrik, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), spår av förgylld blomdekor mot powder-blue-fond,_18739a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur, skuren soapstone, Kina, 1900-tal, stående kvinna med lotus, _18858a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, akvarell med täckvitt, mandarinänder, _18859a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut, _18919a_lg.jpeg
Tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tsuba, järn med fragmentariska spår av guld, Japan, Meiji, 1800-talets slut, _18920a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut, _18922a_lg.jpeg
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut, _18923a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut, _18921a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skulptur, patinerad brons, Burma (?), 1900-tal, Buddhahuvud, _19034a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Vas, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, Kangxi-stil, _19046a_8da3b1481b829ac_lg.jpeg
Vas, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, Kangxi-stil,
Slutpris3 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache, _19112a_lg.jpeg
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss, _19114a_lg.jpeg
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd japansk konstnär, thekanna, cloissonné, Meiji, sekelskiftet 1900, dekor av blommor, fjärilar mm, _19177a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hasegawa Sadanobu III, träsnitt, Benkei on Gojo Bridge, _19195a_8da3d8737100dc0_lg.jpeg
Hasegawa Sadanobu III, träsnitt, Benkei on Gojo Bridge,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mask/huvudprydnad, skuret trä, Bamun, Kamerun, 1900-talets 2 hälft,_19290a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden, _19339a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Knivbalja, skinn med broderad dekor, inuitarbete, _18716a_8da2c3509395a54_lg.jpeg
Knivbalja, skinn med broderad dekor, inuitarbete,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti spjut lösa spetsar samt kastkniv/knife currency, denna Azande Kongo_19146a_8da3d66eee6aa6d_lg.jpeg
Parti spjut lösa spetsar samt kastkniv/knife currency, denna Azande Kongo
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Assietter, 1 par, porslin, Kina republik, 1900-talets 1 hälft, _19372a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti porslin, så kallat äggskalsporslin, _19389a_lg.jpeg
Parti porslin, så kallat äggskalsporslin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten, _19391a_lg.jpeg
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, hardwood, barn på vattenbuffel, _19408a_lg.jpeg
Skulptur, hardwood, barn på vattenbuffel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, bildrulle, akvarell på papper, flodlandskap, _19410a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
4 delar, porslin, Kantonemalj, Kina, 18-1900-tal, Thekanna samt 3 fat, _19421a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal, _19422a_lg.jpeg
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Crêmekoppar med lock, 3 st, porslin, Kina Qianlong/Jiaqing, sekelskiftet 1900, _19446a_lg.jpeg
Crêmekoppar med lock, 3 st, porslin, Kina Qianlong/Jiaqing, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tallrik samt skål, porslin, Kina, Qianlong/Jiaqing, 17-1800-tal, _19450a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK