Laddar...

Majauktion

Söndagen den 29/5 klockan 16.

Avslutad
Jergill, Toralf, olja, ätande pojke_18885a_8da38c54eff58b2_lg.jpeg
649
Jergill, Toralf, olja, ätande pojke
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lindecrantz, Bertil, olja, landskap_18886a_8da38c2bccf3a4e_lg.jpeg
650
Lindecrantz, Bertil, olja, landskap
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro, _19352a_lg.jpeg
652
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand, _19355a_lg.jpeg
655
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Leonette, Dan, etsningar, 3 st, "Juliet", "Open window" samt "Hanna"_18887a_8da38c56cd6adf8_lg.jpeg
659
Leonette, Dan, etsningar, 3 st, "Juliet", "Open window" samt "Hanna"
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Fredholm, Bertil, blandteknik, komposition med motorsågskedja(!)_19142a_8da3d660a4399b5_lg.jpeg
664
Fredholm, Bertil, blandteknik, komposition med motorsågskedja(!)
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Essen, Nils von, olja, Husen vid berget, _19368a_8da3e74c5b85e23_lg.jpeg
679
Essen, Nils von, olja, Husen vid berget,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Norrman, Lars, gouache, motiv från Tunisien, _19369a_8da3e74d8f39e5c_lg.jpeg
680
Norrman, Lars, gouache, motiv från Tunisien,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Wikström, Bror, litografi, cirkus, _19374a_8da3fcfc4ee92d0_lg.jpeg
685
Wikström, Bror, litografi, cirkus,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'. _19375a_lg.jpeg
686
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'.
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900, _19376a_lg.jpeg
687
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kragh, Ejnar R, olja, skogsstig, _19403a_lg.jpeg
714
Kragh, Ejnar R, olja, skogsstig,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, bildrulle, akvarell på papper, flodlandskap, _19410a_lg.jpeg
721
Okänd kinesisk konstnär, bildrulle, akvarell på papper, flodlandskap,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Nyman, Olle, färglito, landskap, _19411a_lg.jpeg
722
Nyman, Olle, färglito, landskap,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wallert, Axel, blandteknik, "Torekow", _19417a_8da3f0beb42fb73_lg.jpeg
728
Wallert, Axel, blandteknik, "Torekow",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal, _19422a_lg.jpeg
733
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Gavardie, Jean de, gouache, stilleben, _19430a_8da3f1634d5137a_lg.jpeg
741
Gavardie, Jean de, gouache, stilleben,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Gavardie, Jean de, olja, stilleben, _19431a_8da3f1641eaf5cc_lg.jpeg
742
Gavardie, Jean de, olja, stilleben,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Karlsson, Uno Hubert, olja, spansk stadsbild, _19433a_8da3fcfab2517e6_lg.jpeg
744
Karlsson, Uno Hubert, olja, spansk stadsbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hansen, Emil, olja, klipparti från Bornholm, _19435a_lg.jpeg
746
Hansen, Emil, olja, klipparti från Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Fotografi föreställande skådespelarparet Ingalill Söderman och Felix Grönfeld, _19458a_8da3f1dae7f8807_lg.jpeg
769
Fotografi föreställande skådespelarparet Ingalill Söderman och Felix Grönfeld,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Erwö, Allan, olja, "Utsikt Hovs Hallar", _19468a_8da3f1d184d6413_lg.jpeg
779
Erwö, Allan, olja, "Utsikt Hovs Hallar",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Heyman, Hilda, olja, "Fabrik Lofoten", _19469a_8da3f21735987bd_lg.jpeg
780
Heyman, Hilda, olja, "Fabrik Lofoten",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Siegen, August von, olja, arkitekturcapriccio från Antwerpen, _19473a_8da3f247a7709f2_lg.jpeg
784
Siegen, August von, olja, arkitekturcapriccio från Antwerpen,
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Valdemosa", _19474a_8da3f246ba0cf28_lg.jpeg
785
Olson, Erik, färglito, "Valdemosa",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, färglito, "Nocturne", _19475a_8da3f280d7fecaa_lg.jpeg
786
Jonson, Sven, färglito, "Nocturne",
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lanje, Viking, olja, Strandpromenaden och hamnen, Falkenberg, _19476a_8da3f281d0e89a2_lg.jpeg
787
Lanje, Viking, olja, Strandpromenaden och hamnen, Falkenberg,
Slutpris2 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.