Söndagen den 29/5 klockan 16.

6d 0h
Damarmbandsur, stål, Longines Hydro Conquest, boettnummer 34151740, numrerad L3.247.4, _18736a_lg.jpeg
Damarmbandsur, stål, Longines Hydro Conquest, boettnummer 34151740, numrerad L3.247.4,
Startbud800 SEK
Utropspris1 100  - 1 200 SEK
6d 0h
Vas, silver, trumpetformad på slät sockel, vikt 230 gram, _18755a_8da31ccd49f45de_lg.jpeg
Vas, silver, trumpetformad på slät sockel, vikt 230 gram,
Startbud400 SEK
Utropspris600  - 700 SEK
6d 0h
Brosch, förgyllt, sterlingsilver och emalj, Anton Michelsen "Daisy", _18773a_lg.jpeg
Brosch, förgyllt, sterlingsilver och emalj, Anton Michelsen "Daisy",
Startbud300 SEK
Utropspris500  - 600 SEK
6d 0h
Nilsson, Wiwen, egen verkstad, brosch, sterlingsilver, stående hägrar, modellnummer 1, _18776a_8da335a5674e00b_lg.jpeg
Nilsson, Wiwen, egen verkstad, brosch, sterlingsilver, stående hägrar, modellnummer 1,
Startbud7 000 SEK
Utropspris9 000  - 10 000 SEK
6d 0h
Brosch, 18 karat rödguld med pärlor, vikt 2,7 gram, _18777a_8da335ccf8bf24f_lg.jpeg
Brosch, 18 karat rödguld med pärlor, vikt 2,7 gram,
Aktuellt bud500 SEK
Utropspris800  - 900 SEK
6d 0h
Brosch, 18 karat rödguld med safirer, vikt 11 gram, _18778a_8da335ce1689c01_lg.jpeg
Brosch, 18 karat rödguld med safirer, vikt 11 gram,
Startbud2 600 SEK
Utropspris3 200  - 3 400 SEK
6d 0h
Brosch, 18 karat rödguld, vikt 2,6 gram, _18779a_8da335de0dd4a12_lg.jpeg
Brosch, 18 karat rödguld, vikt 2,6 gram,
Startbud500 SEK
Utropspris800  - 900 SEK
6d 0h
Parti silversmycken med markasiter och paste, vikt 20 gram, _18780a_8da335a6a9c54a3_lg.jpeg
Parti silversmycken med markasiter och paste, vikt 20 gram,
Aktuellt bud100 SEK
Utropspris300  - 400 SEK
6d 0h
2 delar silver; thespindel med svärtat träskaft, stämplad Conrad Thulin Landskrona 1845 samt saltkar, vikingastil, i form av dryckeshorn, stämplat Theodor Olsens Eftr Bergen, _18788a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Utropspris300  - 400 SEK
6d 0h
Besticksuppsättning, 13 delar, förgyllt silver, David Andersen, Christiania (Oslo), sekelskiftet 1900, _18817a_lg.jpeg
Besticksuppsättning, 13 delar, förgyllt silver, David Andersen, Christiania (Oslo), sekelskiftet 1900,
Startbud800 SEK
Utropspris1 100  - 1 200 SEK
6d 0h
Soppslev, silver med svärtat träskaft, empire, 1800-talets 1 hälft, _18823a_lg.jpeg
Soppslev, silver med svärtat träskaft, empire, 1800-talets 1 hälft,
Startbud300 SEK
Utropspris500  - 600 SEK
6d 0h
Herrsavonett, silver, Osmanskt arbete omkring 1890, urtavla signerad Eski Chirket Constantinople, _18824a_lg.jpeg
Herrsavonett, silver, Osmanskt arbete omkring 1890, urtavla signerad Eski Chirket Constantinople,
Startbud1 000 SEK
Utropspris1 300  - 1 400 SEK
6d 0h
Parti medaljer mm, silver, total vikt 320 gram, _18857a_lg.jpeg
Parti medaljer mm, silver, total vikt 320 gram,
Startbud600 SEK
Utropspris900  - 1 000 SEK
6d 0h
Okänd silversmed, vinprovarkoppar, 6 st, silver,  total vikt 250 gr_18877a_8da381593d963db_lg.jpeg
Okänd silversmed, vinprovarkoppar, 6 st, silver, total vikt 250 gr
Startbud500 SEK
Utropspris800  - 900 SEK
6d 0h
Plunta, glas med (senare) silvermontage, möjligen Limmared, 17-1800-tal, _18918a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Utropspris400  - 500 SEK
6d 0h
Sedelklämma, sterlingsilver med cabochonslipat tigeröga, _19022a_lg.jpeg
Sedelklämma, sterlingsilver med cabochonslipat tigeröga,
Startbud100 SEK
Utropspris300  - 400 SEK
6d 0h
Sarpaneva, Pentti för Tuurun Hopea, hänge med kedja, patinerad brons, "Istappar", _19031a_lg.jpeg
Sarpaneva, Pentti för Tuurun Hopea, hänge med kedja, patinerad brons, "Istappar",
Aktuellt bud150 SEK
Utropspris200  - 300 SEK
6d 0h
Bägare, silver, svagt trumpetformad på delvis godronnerad fot, svisselerad blomdekor, _19051a_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Utropspris500  - 600 SEK
6d 0h
Silvermynt, 1 Rubel, Ryssland, Nikolaus 1 1842, _19054a_lg.jpeg
Silvermynt, 1 Rubel, Ryssland, Nikolaus 1 1842,
Startbud800 SEK
Utropspris1 100  - 1 200 SEK