113 Carlson, Arvid, olja, "Gammal kvarn",

19595a_med.jpeg
  • 19595a_sm.jpeg
  • 19595b_sm.jpeg
  • 19595c_sm.jpeg

signerad och daterad 1943, 24 x 33 cm, kvarnen på bilden är sannolikt från Morup, nu på Hallandsgården i Halmstad

Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK