51 Matgafflar, 4 + 1 + 1 silver, gammalfransk modell, 1800-talets 1 hälft, total vikt 445 gram,
4 st stämplade Jacob Lenholm Stockholm 1833, 1 stämplad Johan Wahlström Jönköping 1836, 1 stämplad Anders Lundqvist Stockholm 1817, initialer
Värdering | 2 200 - 2 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |