51 Matgafflar, 4 + 1 + 1 silver, gammalfransk modell, 1800-talets 1 hälft, total vikt 445 gram,

19535a_8da4971c17d1648_med.jpeg
  • 19535a_8da4971c17d1648_sm.jpeg
  • 19535b_8da4971c13a95c0_sm.jpeg
  • 19535c_8da4971c13ab21a_sm.jpeg

4 st stämplade Jacob Lenholm Stockholm 1833, 1 stämplad Johan Wahlström Jönköping 1836, 1 stämplad Anders Lundqvist Stockholm 1817, initialer

Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK