15 Nielsen, Harald för Georg Jensen, saltkar, 2 st, sterlingsilver, "Pyramide", design 1927,

18797a_8da340e448422af_med.jpeg
  • 18797a_8da340e448422af_sm.jpeg
  • 18797b_8da340e4494ae9c_sm.jpeg
  • 18797c_8da340e44837f53_sm.jpeg
  • 18797d_8da340e447f6936_sm.jpeg
  • 18797e_8da340e44835913_sm.jpeg

dessa stämplade efter 1945, h 4,5 cm

  • Proveniens:

Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK