90 Oblatskrin, tenn, Tyskland, 1700-talets 2 hälft, lock med graverat krucifix,

19574a_8da4a2a9a9ee091_lg.jpeg
  • 19574a_8da4a2a9a9ee091_lg.jpeg
  • 19574b_8da4a2a9a84af2d_lg.jpeg
  • 19574c_8da4a2a9aaba507_lg.jpeg
  • 19574d_8da4a2a9a972ad4_lg.jpeg

front med (senare) gravyr av alliansvapen Oxenstierna af Korsholm och Wasa och Banér samt text Her Gabriel Oxenstiern F(riherre) T(ill) M(örby) O(ch) L(indholmen) Fru Anna Banér Friherina 1637, stämplad Carl August Seybold Grossenhain (mästare 1765), l 13 cm

Utropspris1 100  - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK