79 Såsslevar, 2 st, silver, gammalfransk modell, total vikt 90 gram,

19561a_8da4a0fea9c92b5_med.jpeg
  • 19561a_8da4a0fea9c92b5_sm.jpeg
  • 19561b_8da4a0fea97eb23_sm.jpeg
  • 19561c_8da4a0fea917a9d_sm.jpeg
  • 19561d_8da4a0fea925545_sm.jpeg

1 stämplad Magnus Fryberg Jönköping 1831, 1 stämplad Gustaf Folcker Stockholm 1826, sistnämnda med lagning

Värdering400 - 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK