89 Skulptur, glaserat flintgods, Japan Meiji, 1800-talets 2 hälft, sittande Fo-hund (Shishi),

19573a_8da4a2a41e4e7c7_lg.jpeg
  • 19573a_8da4a2a41e4e7c7_lg.jpeg
  • 19573b_8da4a2a42b5f2ef_lg.jpeg
  • 19573c_8da4a2a42124454_lg.jpeg
  • 19573d_8da4a2a425cdf4a_lg.jpeg
  • 19573e_8da4a2a421aa7d9_lg.jpeg

hane, polykrom och förgylld dekor, h 17 cm, proveniens: adliga ätten von Möller, Skottorps Slott, inventarienummer 73 (?), inköpt på auktion där 1978

Utropspris2 200  - 2 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK