182 Uppsatsskål, iriserande glas med förgyllt metallmontage, möjligen Wilhelm Kralik u Söhne, Böhmen,

19664a_med.jpeg
  • 19664a_sm.jpeg
  • 19664b_sm.jpeg

1900-talets början, dekor av invälsade rosa och gula färgfält. dia 20 cm

Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK