126 Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, Kristus driver ut månglarna ur templet, 1635,

19608a_8da4e1ad0dfb303_med.jpeg
  • 19608a_8da4e1ad0dfb303_sm.jpeg
  • 19608b_8da4e1ad0ce840b_sm.jpeg
  • 19608c_8da4e1ad0ae3646_sm.jpeg
  • 19608d_8da4e1ad0aa53c5_sm.jpeg
  • 19608e_8da4e1ad0972243_sm.jpeg

signerad och daterad i plåten, vattenstämpel i form av Amsterdams stadsvapen, pappersstorlek 13,4 x 16,3 cm, oidentifierad samlarmärkning, litteratur: Bartsch 69, möjligen senare avdrag

Värdering11 000 - 12 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK