Laddar...

Sommarauktion 2022

Auktion söndagen den 3/7 kl. 16:00

Visning: Söndag 3/7 kl. 12:00-16:00

Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", _19922a_lg.jpeg
454
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Den vackra TV-reportern", _19923a_lg.jpeg
455
Olson, Erik, färglito, "Den vackra TV-reportern",
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Procession", _19924a_lg.jpeg
456
Olson, Erik, färglito, "Procession",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Thorén, Esaias, färglito, komposition med Janusansikte och duva, _19925a_lg.jpeg
457
Thorén, Esaias, färglito, komposition med Janusansikte och duva,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Valentinusen, Christian, olja, fiskare på strand, _19494a_8da4947a5ce6ccf_lg.jpeg
459
Valentinusen, Christian, olja, fiskare på strand,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd dansk konstnär, 1900-talets början, olja, sommarbild vid kusten,  _19926a_8da52cdcdfb6ce0_lg.jpeg
461
Okänd dansk konstnär, 1900-talets början, olja, sommarbild vid kusten,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Nanteuil, Robert efter Duchâtel, Francois, kopparstick, porträtt av Jean-Baptiste van Steenberghen, 1668, _19927a_8da52cdf70d697b_lg.jpeg
462
Nanteuil, Robert efter Duchâtel, Francois, kopparstick, porträtt av Jean-Baptiste van Steenberghen, 1668,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, sydländsk stadsbid, _19928a_8da52cefa05072a_lg.jpeg
463
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, sydländsk stadsbid,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Green, Valentin efter Cosway, Maria, Självporträtt av konstnärinnan 1787, _19929a_8da52cf74cf43e5_lg.jpeg
464
Green, Valentin efter Cosway, Maria, Självporträtt av konstnärinnan 1787,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne, _19937a_lg.jpeg
473
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", _19938a_lg.jpeg
474
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Oberoende", _19940a_lg.jpeg
476
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor, _19941a_lg.jpeg
477
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Pedersen, Hugo V, olja, solig interiör, _19943a_8da52da3baeeec7_lg.jpeg
479
Pedersen, Hugo V, olja, solig interiör,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Broderi, petits-points och pärlor, 1800-talets mitt eller 2 hälft, 3 stående kvinnor, _19944a_8da52da51910bc3_lg.jpeg
480
Broderi, petits-points och pärlor, 1800-talets mitt eller 2 hälft, 3 stående kvinnor,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", _19948a_lg.jpeg
484
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor, _19949a_lg.jpeg
485
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne, _19950a_lg.jpeg
486
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd", _19952a_lg.jpeg
487
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", _19951a_lg.jpeg
488
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Det stora gästabudet 2", _19953a_lg.jpeg
489
Olson, Erik, färglito, "Det stora gästabudet 2",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,_19961a_lg.jpeg
496
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar, _19964a_lg.jpeg
499
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar,
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Avslutad
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott_19974a_lg.jpeg
505
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Lycklig resa", _19975a_lg.jpeg
506
Olson, Erik, färglito, "Lycklig resa",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, färgvariant av "Fransk hamnscen",  _19977a_lg.jpeg
508
Olson, Axel, färglito, färgvariant av "Fransk hamnscen",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö_19978a_lg.jpeg
509
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Friis, Achton, olja, landskap vid å, _19987a_lg.jpeg
518
Friis, Achton, olja, landskap vid å,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja,  berglandskap, _19989a_lg.jpeg
520
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja, berglandskap,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster, _19990a_lg.jpeg
521
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Essen, Nils von, olja, Husen vid berget, _20020a_lg.jpeg
551
Essen, Nils von, olja, Husen vid berget,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Valdemosa", _20064a_lg.jpeg
595
Olson, Erik, färglito, "Valdemosa",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, blomsterstilleben, _20067a_8da53a190a41d0a_lg.jpeg
598
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Carlsson, Jan Sigfrid Alfons , olja, surrealistiskt landskap, _20068a_8da53a19b8b8288_lg.jpeg
599
Carlsson, Jan Sigfrid Alfons , olja, surrealistiskt landskap,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, En fågel i handen_20089a_lg.jpeg
617
Olson, Axel, färglito, En fågel i handen
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Strömland-Väggö, Ann, blandteknik med textilapplikationer, komposition, _20090a_lg.jpeg
618
Strömland-Väggö, Ann, blandteknik med textilapplikationer, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hillfon, Curt, färgserigrafi, Vågrörelse, _20228a_8da54fd7495b733_lg.jpeg
751
Hillfon, Curt, färgserigrafi, Vågrörelse,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Nyström, Helmtrud, färgetsning,, par i landskap, _20229a_8da54fd82110cbb_lg.jpeg
752
Nyström, Helmtrud, färgetsning,, par i landskap,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Taipaleenmäki, Jussi, olja, "Målare i landskap", _20230a_8da54fd8e08b4b5_lg.jpeg
753
Taipaleenmäki, Jussi, olja, "Målare i landskap",
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Gustafsson, Barbro, färglito, "Du och jag", _20231a_8da54fd9a34ed7a_lg.jpeg
754
Gustafsson, Barbro, färglito, "Du och jag",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kopparstick, 1 par, handkolorerade, 1700-tal, växter och insekter, _20234a_8da550c5adab237_lg.jpeg
757
Kopparstick, 1 par, handkolorerade, 1700-tal, växter och insekter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Erixon, Sven X:et, färglito, "Rum 409", _20208a_8da54ea94c3ab99_lg.jpeg
775
Erixon, Sven X:et, färglito, "Rum 409",
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, 'Personer och stråkinstrument', _20254a_8da5523ea6d8809_lg.jpeg
791
Olson, Erik, färglito, 'Personer och stråkinstrument',
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hübner, Jens, gicléetryck, "New Screen Please", _20255a_8da552400938f5b_lg.jpeg
792
Hübner, Jens, gicléetryck, "New Screen Please",
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.