Sommarauktion 2022

Auktion söndagen den 3/7 kl. 16:00

Visning: Söndag 3/7 kl. 12:00-16:00

Skeppsratt, teak, _20184a_8da546a488551b8_lg.jpeg
Skeppsratt, teak,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti modern design, Stig Lindberg, Georg Jensen, Iittala mm_20191a_8da546acbfa9c6c_lg.jpeg
Parti modern design, Stig Lindberg, Georg Jensen, Iittala mm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Höglund, Erik för Boda Smide, vägglampett, förgyllt smide och glas, _20232a_8da54fda63446a5_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda Smide, vägglampett, förgyllt smide och glas,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Höglund, Erik för Boda Smide, kandelaber till 5 ljus, smide och glas, Midsommarkrans, _20233a_8da5d21237f2726_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda Smide, kandelaber till 5 ljus, smide och glas, Midsommarkrans,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti design, Georg Jensen; pappershållare, P-skiva, taperulle mm, _20236a_8da550fa4e8a023_lg.jpeg
Parti design, Georg Jensen; pappershållare, P-skiva, taperulle mm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tidskriftsställ på hjul, mahogny, engelsk stil, 1900-talets mitt, _20245a_8da550fcc930d63_lg.jpeg
Tidskriftsställ på hjul, mahogny, engelsk stil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti svenska landskapsvapen, cirka 55 st, bemålad aluminium, _20237a_8da550c0d9b0c3a_lg.jpeg
Stort parti svenska landskapsvapen, cirka 55 st, bemålad aluminium,
Slutpris3 800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Georg Jensen, vas/diskställ, rostfritt stål och plast_20238a_8da54fe5cb95ec4_lg.jpeg
Okänd designer för Georg Jensen, vas/diskställ, rostfritt stål och plast
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
4 delar rostfritt stål, Zack, sockerströare, sockerskål, gräddkanna samt vas, _20240b_8da54fee3da090d_lg.jpeg
781
4 delar rostfritt stål, Zack, sockerströare, sockerskål, gräddkanna samt vas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Toiletteväska, Rimowa, aluminium, _20239a_8da550fb2aaba12_lg.jpeg
Toiletteväska, Rimowa, aluminium,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Glassformar, 2 st, metall, Frankrike, sekelskiftet 1900, _20258a_8da5526b10ea42e_lg.jpeg
795
Glassformar, 2 st, metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Solglasögon, 1 par, Lacoste, _20260a_8da5526d12f6952_lg.jpeg
796
Solglasögon, 1 par, Lacoste,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Glasögon, 1 par, Christian Dior, _20261a_8da552880028934_lg.jpeg
797
Glasögon, 1 par, Christian Dior,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegellampetter till 1 ljus, 1 par, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt, _20262a_8da5528901b1a13_lg.jpeg
798
Spegellampetter till 1 ljus, 1 par, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väckarur, 2 st, Junghans, 1900-talets mitt eller 2 hälft, _20263a_8da55289e347bd7_lg.jpeg
799
Väckarur, 2 st, Junghans, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK