250 Stol, skuret, grålackerat och bronserat trä, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete av Melchior Lundberg (verksam 1774-1816),
1700-talets 2 hälft, kannelerade framben med rosettanfanger, dekor av bladstav, klädsel i petits-points-broderi, kallstämplad MLB
Värdering | 5 000 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |